Ranking opon 2017

Ranking opon letnich 2017

Najważniejsze stowarzyszenia automobilklubów na świecie przygotowały do ogólnej informacji ranking opon letnich z bieżącej oferty producentów. Wyniki przedstawiły m. in. ADAC, Autobil, Auto Zeitung czy ACE/GTU. Wymienione stowarzyszenia przez swoją działalność zasłużyły na zaufanie milionów kierowców na całym świecie.
W rankingu możemy znaleźć opony z różnych klas: eco, medium i premium. Do przygotowania zestawienia posłużyły wyniki z testów sprawdzających przyczepność na suchym i mokrym asfalcie, drogę hamowania, podatność na aquaplaning, hałas czy opory toczenia.

Ranking opon zimowych

Każdego roku kluczowe ugrupowania automobilowe przygotowały dla ogólnego odbioru ranking opon zimowych. Ranking ten jest zawsze wynikiem morderczych prób opon ze wszystkich klas cenowych: eco, medium i premium. Możemy wymienić najważniejsze z testów przeprowadzanych przez m.in.: ADAC, Auto Zeitung czy ACE/GTU.
Testy opon zimowych, oprócz standardowych prób na mokrym i suchym asfalcie, obejmują również testy na śniegu i lodzie sprawdzające przyczepność na łukach i prostych. Próby torowe na śniegu, które także są wykonywane, dają pogląd na całkowitą zdolność opony do przyczepności.

© 1998-2017 testyopon.pl