Partnerem strony jest:

Oponeo.pl

Test opon letnich 2016 w rozmiarze 225/45 R17

Właściwie dobrane, renomowanej produkcji opony, to jeden z podstawowych czynników generujących bezpieczeństwo podczas podróży autem. Co roku, decydując się na wymianę opon na letnie, warto wybierać mądrze, w oparciu o rzetelne rankingi jakości.

Niemieckie GTU tworzy testy opon

Jak co roku, Niemieckie Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego przeprowadziło testy 14 modeli opon. Wśród testowanych produktów znalazły się zarówno te zaliczane do wysokiej klasy Premium, jak i opony ekonomiczne wyprodukowane w Azji.

Które opony w rozmiarze 225/45 R17 wypadły w testach najlepiej?

Najwyżej ocenione opony 225/45 R17 w testach 2016

Zdecydowanym zwycięzcą w klasyfikacji została opona Continental ContiSportContact 5, osiągając najwyższe noty zarówno w testach na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Warto zaznaczyć, że to właśnie zachowanie opony letniej na mokrej nawierzchni stanowi priorytet podczas wyboru odpowiedniego produktu.

Miejsca na podium zajęły kolejno opony Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 i ex aequo Dunlop SportMaxx RT2 i Pirelli P Zero.

Kolejne pozycje w rankingu przypadły oponom: Falken FK510, Nokian zLine i Bridgestone Turanza T001.

I choć nie da się kupić opon idealnych pod względem każdej kategorii testów, warto wybierać te produkty, które cechuje najbardziej wyważona ocena ze wszystkich. A jak wiadomo, testy prezentują średnią ocenę z kilku najważniejszych kategorii: bezpieczeństwa na suchej i mokrej nawierzchni, komfortu jazdy, odporności na ścieranie oraz ekonomiczności zużycia paliwa.

Zwycięzca testu
Continental Sport Contact 5