Partnerem strony jest:

Oponeo.pl - Opony online

Test opon letnich ACE 2016 w rozmiarze 195/65 R16 (klasa ekonomiczna)

Jeżeli wierzyć spotom reklamowym, każda opona wykazuje idealne zachowanie w każdych warunkach pogodowych, wpływając przy tym na znaczne ograniczenie zużycia paliwa. Prawda jest niestety inna, a wszystkie obietnice marketingowe zostają poddane surowej ocenie w niezależnych testach prowadzonych przez ACE.

Jak co roku, automobilklub ACE wziął pod lupę kilka popularnych modeli opon letnich, przeprowadzając szczegółowe testy zachowania w różnych warunkach drogowych. Jaki był wynik tej konfrontacji?

Co było oceniane?

Opony letnie klasy średniej poddawane są testom w zakresie jazdy na suchej i mokrej nawierzchni, poziomu emitowanego hałasu, zużycia paliwa oraz degradacji bieżnika. Uwzględniając wszystkie te kryteria, wyłaniany jest zwycięzca.

Testy

W tym roku, do rywalizacji w klasie średniej (rozmiar 195/65R15) stanęło aż 10 modeli opon. W ramach przeprowadzonych testów, porównane zostały opony mieszczące się w zbliżonym przedziale cenowym. Punktem odniesienia było ogumienie Nexen i Hankook, które znajdowało się na wyposażeniu fabrycznym samochodów, biorących udział w teście.

W zakresie punktacji przewidziana została maksymalna liczba 190 punktów. Oto jak przedstawia się pierwsza trójka:

1. Nexen N'Blue HD Plus - 152 punkty

2. Hankook Kinergy Eco K425 – 146 punktów

3. Pneumant Summer HP4 - 146 punktów

Powyższe modele dobrze sprawdziły się zarówno na suchej, jak i na mokrej nawierzchni, obnażając słabość pozostałych modeli, biorących udział w teście.

Zwycięzca testu
Nexen N Blue HD Plus