Partnerem strony jest:

Oponeo.pl - Opony online

Opony Barum

Logo Barum

Kraj pochodzenia

Barum jest największym czeskim przedsiębiorstwem zajmującym się produkcją opon pneumatycznych. Produkcja prowadzona jest w zakładzie zlokalizowanym w miejscowości Otrokovice.

Historia Barum

Korzenie marki Barum sięgają 1932 roku. To wtedy zakłady Bat’a rozszerzyły swoją działalność o produkcję opon. Przedsiębiorstwo nawiązało współpracę z firmą Mitas oraz Ruben. Zakład specjalizujący się wyłącznie w produkcji opon otworzono w 1953 roku. Opony czeskiego producenta na rynkach światowych wypromowano pod marką Barum. W 1972 roku do użytku oddano zakład produkcyjny w Otrokovicach, gdzie produkcja prowadzona jest do dziś.

Barum obecnie

W 1992 roku firma Barum podpisała umowę o współpracy z niemieckim przedsiębiorstwem Continental AG. Od 1993 roku spółka Barum należy do tej marki. Obecnie w zakładzie usytuowanym w czeskiej miejscowości Otrokovice produkowane są opony pneumatyczne do pojazdów osobowych i ciężarowych. Firma produkuje także opony pneumatyczne do maszyn. Opony Barum są wyposażeniem fabrycznym m.in. kompaktowych Opli Astra IV oraz Volkswagenów Golf, CC i Beetle.

Strona producenta: www.barum-tyres.com