Partnerem strony jest:

Oponeo.pl

Opony Kormoran

Logo Kormoran

Kraj pochodzenia

Kormoran to polska marka. Opony produkowane przez tę firmę zaliczają się do klasy średniej, pomimo tego cieszą się dużym zaufaniem kierowców, którym zależy na dobrej jakości opon w przystępnych cenach. Marka Kormoran rozwija się niezwykle dynamiczne, znana jest już w wielu krajach Europy. Przedsiębiorstwo obecnie wchodzi w skład elitarnej grupy Michelin.

Historia Kormoran

Firma Kormoran powstała w 1999 r. Historia marki związana jest ściśle z fabryką Stomil Olsztyn, w której to powstawały pierwsze egzemplarze opon. Nawiązuje do tradycji Olsztyńskich Zakładów Opon Samochodowych, działających od 1961 roku. Największym osiągnięciem przedsiębiorstwa było wyprodukowanie opon radialnych do samochodów ciężarowych i dostawczych w 1973 roku. W połowie lat dziewięćdziesiątych Stomil Olsztyn został przejęty przez francuską grupę Michelin. Po kilku latach pierwotną nazwę Stomil Steel zmieniono na nazwę Kormoran. Ma ona nawiązywać do dziedzictwa naturalnego Warmii i Mazur, na terenie których znajduje się fabryka.

Kormoran obecnie

Kormoran to obecnie jeden z najsłynniejszych polskich producentów opon. Zakład olszyński jest jedną z największych fabryk Michelin na całym świecie. Opony Kormoran cieszą się sławą nie tylko w Polsce, ale również w krajach takich jak Chorwacja, Węgry, Rumunia oraz Macedonia. Kormoran to opony przeznaczone nie tylko dla samochodów osobowych, ale również wyścigowych, dostawczych oraz aut typu SUV. Duży potencjał tych opon leży w możliwościach ich pogłębienia oraz profilowania. Innymi czynnikami, jakie przyczyniły się do tego spektakularnego sukcesu marki, było zastosowanie wysokiej jakości mieszanek odpornych na ścieranie oraz solidnej konstrukcji, zwłaszcza w okolicach stopki. Ogumienie Kormoran dedykowane jest dla samochodów dostawczych, które przemieszczają się po różnej jakości drogach krajowych i autostradach. Spełniają one wszystkie wymogi wysokiego przebiegu, trakcji i przyczepności. Dzięki nim kierowca może poczuć pełen komfort i relaks podczas podróży. Najpopularniejsze modele to IMPULSER, SNOWPRO, GAMMA oraz WINTER C. Dzięki dużej rozpiętości rozmiarowej, możliwy jest zakup do większości samochodów osobowych i dostawczych.

Kormoran ciekawostki

  • Przy wyborze nazwy dla olsztyńskiej fabryki, zastanawiano się również nad takimi kandydaturami jak Medalist, Amplor, Cavalier i Warrior.
  • Do tej pory Kormoran wypuścił na rynek ponad 100 milionów opon.
  • W 2000 roku zaprezentowany został pierwszy model opon Kormoran z kierunkowym bieżnikiem.