Partnerem strony jest:

Oponeo.pl

Test opon letnich ADAC 2022 w rozmiarze 215/60 R16

Opony zimowe

Nowy komplet opon to element pojazdu, który ma ogromny wpływ na nasze bezpieczeństwo na drodze. Jeżeli posiadane ogumienie jest już mocno zużyte, powinniśmy poważnie zastanowić się nad jego wymianą. Nie wiemy, na jaki model się zdecydować? Z pomocą przyjdą nam wyniki najnowszego testu opon letnich ADAC 2022.

Opony w rozmiarze 215/60 R16 – w jakich samochodach się je stosuje?

Ogumienie w rozmiarze 215/60 R16 jest montowane w średniej wielkości pojazdach osobowych oraz niewielkich SUVach. Znajduje ono zastosowanie w takich samochodach, jak Ford Fusion, Opel Zafira, Subaru Forester czy Mitsubishi Outlander. Przed zakupem nowego kompletu należy skontrolować prawidłowość wybranego rozmiaru z wytycznymi producenta auta, obecnymi w instrukcji lub na nadwoziu – w postaci naklejki.

Test opon letnich ADAC 2022 w rozmiarze 215/60 R16

Test opon letnich ADAC 2022 to przygotowana przez specjalistów konkurencja, która pozwala na obiektywną ocenę różnych modeli ogumienia w kontrolowanych warunkach. Tegoroczny ranking wygrał ex aequo Continental Premium Contact 6 oraz Michelin Primacy 4 – oba z notą 2,1. Niemieckie ogumienie Continental wyróżniło się wszechstronnymi właściwościami w każdych warunkach. Zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa na suchej i mokrej nawierzchni, nie zużywa się przedwcześnie oraz umożliwia obniżenie spalania. Francuski Michelin natomiast odznaczał się bardzo dobrymi osiągami na suchej drodze, skutecznym odprowadzaniem wody spod kół, wysoką żywotnością oraz obniżonymi oporami toczenia.

Na drugiej lokacie testu opon letnich ADAC 2022 w rozmiarze 215/60 R16 znalazł się Bridgestone Turanza T005 z notą 2,2. Oferuje on bardzo dobre właściwości podczas przemieszczania się na suchej nawierzchni, niskie zużycie paliwa oraz podwyższoną odporność na zużycie. Na trzeciej pozycji zobaczymy Dunlop Sport BluResponse. Jest on wyjątkowo odporny na aquaplaning poprzeczny, zapewnia skróconą drogę hamowania oraz umożliwia obniżenie spalania.

Testy opon letnich ADAC 2022 to cenna wskazówka, jeśli planujemy zakup nowego kompletu ogumienia. Ich obiektywne wyniki wskazują na realne właściwości poszczególnych modeli, ułatwiając wybór najlepszego produktu, precyzyjnie dopasowanego do naszych potrzeb.

Zwycięzca testu
Continental Premium Contact 6

Jeśli nie przekonują Cię przetestowane opony, możesz poszukać zamienników w innych
rozmiarach. Każdy model samochodu posiada alternatywy, które można założyć – zmiana może wpłynąć na właściwości jezdne i
pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy. Jeśli nie wiesz, jakie odpowiadają Twojemu modelowi,
sprawdź zamienniki opon dla rozmiaru 215/60 R16.

Testy opon w rozmiarze: 215/60 R16