Partnerem strony jest:

Oponeo.pl

Opony Continental

Logo Continental

Kraj pochodzenia

Continental AG, znany powszechnie jako Continental to czwarty co do wielkości producent opon samochodowych na świecie. Marka ta pochodzi z Niemiec. Siedziba spółki mieści się w Hanowerze w Dolnej Saksonii.

Historia Continental

Firma Continental powstała w październiku 1872 roku i działała pod nazwą Continental-Caoutchouc und Gutta-Percha Compagnie. Na początku swojej działalności Continental zajmował się produkcją gumy oraz opon do powozów i rowerów. W 1882 roku powstało charakterystyczne logo Continental przedstawiające nieokiełznanego konia. Dziesięć lat później producent z Hanoweru stał się pierwszym wytwórcą pneumatycznych opon rowerowych. Produkcja opon do automobili ruszyła niecałe 6 lat później. Continental zdobył światowy rozgłos w 1901 roku, kiedy to Mercedes-Daimler wyposażony w opony niemieckiego producenta zwyciężył w wyścigu Nicea-Salon-Nicea. Zaledwie trzy lata później Continental stał się pierwszą marką na świecie, która wyprodukowała opony z rzeźbionym bieżnikiem. W 1908 roku niemiecki producent opracował oponę osadzaną na feldze, oszczędzającą czas i wysiłek podczas zmiany opon. W następnym roku Louis Blériot, pionier awiacji, wykonuje pierwszy lot wzdłuż Kanału La Manche samolotem, którego kadłub i skrzydła zostały wykonane z innowacyjnego materiału Continental Aeroplan. Syntetyczny kadłub wykorzystano później do wyprodukowania pierwszych testowych opon.

Kolejne 30 lat działania firmy przyniosło takie innowacje jak wiązania gumowo-metalowe, wykorzystywanie sadzy oraz opony bezdętkowe. W latach 70. i 80. Continental przejął takie marki jak Uniroyal, Semperit oraz General Tire, Inc. Marka kontynuowała swój rozwój, zatrudniając w 2014 roku aż 189.100 pracowników. Roczna sprzedaż wyniosła 34,5 miliarda Euro.

Continental Obecnie

Continental to obecnie czwarty pod względem wielkości producent opon samochodowych na świecie. Jest dostawcą układów hamulcowych, systemów i komponentów do układów napędowych, oprzyrządowania, rozwiązań informacyjnych oraz elastometrów technicznych. Continental podkreśla swe przywiązanie do dbałości o środowisko naturalne. Firma pracuje nad nowymi rozwiązaniami mającymi na celu poprawę bezpieczeństwa kierowców na całym świecie.

Continental Corporation składa się z pięciu działów:

  • Chassis & Safety koncentruje się na wprowadzaniu nowoczesnych technologii zapewniających bezpieczeństwo czynne i bierne oraz dynamikę pojazdów.
  • Powertrain opracowuje innowacyjne rozwiązania systemowe dla układów napędowych i wszystkich pojazdów przyszłości.
  • Interior zajmuje się prezentacją i zarządzaniem informacjami wewnątrz pojazdów
  • Tires to dział zajmujący się rozwojem opon do różnych pojazdów – osobowych, ciężarówek, autobusów, pojazdów budowlanych, rowerów i motocykli.
  • ContiTech opracowuje i wytwarza części, komponenty i systemy dla przemysłu motoryzacyjnego i innych kluczowych gałęzi przemysłu.

Continental ciekawostki

Większość z nas kojarzy Continental jako markę opon. Co ciekawe, Continental AG to obecnie zdecydowanie więcej. Spójrzmy na pięć interesujących faktów o firmie Continental.

  • 1. Założona w 1871 roku – tak, firma Continental ma prawie 150 lat. Continental rozpoczął swoją działalność od produkcji miękkich, gumowych przedmiotów oraz gumowych materiałów.
  • 2. Pierwszy niemiecki sterowiec z 1900 roku był pokryty materiałem wyprodukowanym przez Continental.
  • 3. Pierwsze opony z rowkami – w 1904 roku Continental stał się pierwszą firmą, która opracowała rowkowane opony samochodowe.
  • 4. Polska dystrybucja opon Continental rozpoczęła się w 1911 roku w Warszawie.
  • 5. Marka Continental pracuje nad oponami Taraxagum, wykonanymi z naturalnego kauczuku powstałego z mniszka lekarskiego. Rozwiązanie to ma na celu poprawę ekologiczności opon, zachowując przy tym dobre parametry i koszty wyprodukowania opony.

Strona producenta: www.continental-tires.com

Modele opon Continental