Partnerem strony jest:

Oponeo.pl

Test opon letnich ADAC 2020 w rozmiarze 235/55 R17

Opony zimowe

Początek wiosny to ważny czas nie tylko dla przyrody, ale także dla kierowców. Właśnie wtedy zmieniają oni opony w swoich samochodach, zamieniając ogumienie zimowe na letnie. Mimo, że warunki na drogach zapewne będą znacznie lepsze i mniej wymagające dla ich użytkowników niż w okresie pomiędzy początkiem listopada a końcem marca, warto zainwestować w opony z tzw. górnej półki, a więc takie, które zapewnią maksymalny komfort i bezpieczeństwo w każdych warunkach. Dla wszystkich, którzy stoją przed dylematem, jaki model ogumienia wybrać, został przeprowadzony test opon letnich ADAC 2020.

Michelin poza zasięgiem rywali

Przeprowadzony test opon w rozmiarze 235/55 R17 wykazał, że równych nie ma sobie Michelin Primacy 4. Francuskie ogumienie zdeklasowało konkurencję szczególnie podczas prób na mokrym asfalcie, a także w kategorii odporności na ścieranie bieżnika. Wykazało także wysoki komfort użytkowania, ze względu na niski generowany hałas. Długowieczność opony rekompensuje jej nie najniższą cenę. W ogólnym rozrachunku Michelin Primacy 4 zostało uznane za oponę dobrą, podobne jak sklasyfikowane na kolejnych miejscach Bridgestone Turanza T005, Maxxis Premitra 5 oraz Pirelli Cinturato P7. Wszystkie te modele uzyskały nieznacznie lepsze oceny za właściwości jezdne na suchej nawierzchni, jednak w pozostałych kategoriach to Michelin pokazał swą wyższość. Sporym zaskoczeniem jest wysoka, trzecia pozycja opony Maxxis Premitra 5. Jest to jeden z tańszych modeli w tym rozmiarze, kosztujący niewiele ponad połowę tego co francuski zwycięzca testu.

W jakich samochodach znajdziemy opony 235/55 R17?

Rozmiar ten przeznaczony jest przede wszystkim do zyskujących z roku na rok coraz większą popularność nowych SUVów oraz większych vanów. Modele samochodów w jakich znajdują zastosowanie opony w tym rozmiarze to między innymi Ford Kuga oraz S-Max, Hyundai Tucson, Volkswagen T6 czy Toyota RAV4. Test opon letnich 235/55 R17 może dać właścicielom tego typu pojazdów odpowiedź na pytanie, jakie ogumienie na sezon letni wybrać, aby móc cieszyć się bezpieczną i komfortową jazdą.

Zwycięzca testu
Michelin Primacy 4

Jeśli nie przekonują Cię przetestowane opony, możesz poszukać zamienników w innych
rozmiarach. Każdy model samochodu posiada alternatywy, które można założyć – zmiana może wpłynąć na właściwości jezdne i
pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy. Jeśli nie wiesz, jakie odpowiadają Twojemu modelowi,
sprawdź zamienniki opon dla rozmiaru 235/55 R17.