Partnerem strony jest:

Oponeo.pl

Opony Uniroyal

Logo Uniroyal

Kraj pochodzenia

Uniroyal to marka opon, której korzenie wywodzą się z Belgii, a konkretnie z miasta Liege. Od wielu lat firma jest jednak częścią znanego niemieckiego koncernu Continental z siedzibą główną w Hanowerze. Ta współpraca gwarantuje zachowanie najwyższych standardów produkcji oraz nieustanne dążenie do innowacyjności i konkurencyjności przy jednoczesnym poszanowaniu unikatowej historii i tożsamości marki Uniroyal. Jej historia zobowiązuje bowiem do stawiania jakości na pierwszym miejscu.

Historia

Historia Uniroyal zaczyna się w niewielkim sklepem w belgijskim mieście Liege sprzedającym materiały gumowe. Założył go były wojskowy oficer Oscar Englebert w 1868 roku. Firma swoje pierwsze opony wyprodukowała w 1894 roku. Były to opony do powozów konnych oraz rowerów. Można powiedzieć, że jak na swoją epokę Oscar Englebert był prawdziwym wizjonerem. Dobrze wiedział, w którym kierunku rozwija się branża i jakie kroki należy przewidzieć, aby zapewnić firmie stabilne, ale dynamiczne postępy. W 1898 roku przedsiębiorstwo Engleberta rozpoczęło produkcję pierwszych opon do samochodów (firma była pionierem przemysłu oponiarskiego nie tylko w Belgii, ale także we wszystkich krajach Beneluxu). Firma pozostała w rodzinie. Syn Oscara Engleberta kontynuował skuteczną linię rozwoju. Rodzinna fabryka, oprócz opon, produkowała także inne wodoodporne produkty, jak czepki kąpielowe czy rękawice. Producenci ogumienia zauważyli także potencjał w samochodach wyścigach. To właśnie opony Uniroyal przyczyniły się do historycznego zwycięstwa w Le Mans (były pierwszym modelem niewymagającym wymiany podczas całodobowego wyścigu). Jeszcze przed wybuchem I Wojny Światowej w fabryce produkowano innowacyjne opony z zygzakowatym bieżnikiem, które zwyciężały nad konkurencją wyższymi parametrami dotyczącymi bezpieczeństwa. Grupa Uniroyal powstała w 1958 roku po połączeniu belgijskiego zakładu O. Englebert Fils & Co.GmbH z koncernem amerykańskim. Firma okazała się pierwszą na rynku, która zaprezentowała „oponę przeciwdeszczową”, idealnie sprawdzającą się w trudnych warunkach jazdy, na mokrej nawierzchni. Bieżnik typu V okazał się prawdziwą rewolucją, jeśli chodzi o efektywne odprowadzanie wody. Do historii przeszła także innowacyjna technologia Shark Skin, która upodabnia strukturę opon Uniroyal do skóry rekina. Jest ona stosowana po dzień dzisiejszy. W 1979 roku zakład został przyłączony do koncernu Continental.

Uniroyal obecnie

Obecnie pod marką Uniroyal grupa Continental produkuje opony klasy średniej przystosowane do jazdy po mokrej nawierzchni. Posiadają one unikalny bieżnik, który ułatwia jazdę w deszczu. Firma produkuje nie tylko opony do samochodów osobowych, ale także do pojazdów ciężarowych. Marka Uniroyal jest jednym z głównych dostawców opon dla Forda. Sama spółka macierzysta, czyli Continental, zalicza się do ścisłej czołówki (pierwsza trójka) producentów opon w skali globalnej. Dzięki temu, unikatowość i jakość kolejnych edycji opon Uniroyal zostaje zachowana i docierają one do klientów na całym świecie, również w Polsce, gdzie cieszą się zasłużonym uznaniem klientów oraz branżowych ekspertów.

Modele opon Uniroyal