Partnerem strony jest:

Oponeo.pl

Test opon letnich ADAC 2019 w rozmiarze 215/65 R16

Opony zimowe

Zbliżająca się wiosna to czas, by powoli zainteresować się wymianą opon z zimowych na letnie. Tegoroczny test ADAC przygotowany dla opon letnich doskonale wskazuje, które z modeli w rozmiarze 215/65 R16 otrzymały najwyższe noty oraz najlepiej sprawdzą się w sezonie letnim.

Rozmiar 215/65 R16 – do jakich samochodów?

Opony w rozmiarze 215/65 R16 zazwyczaj są montowane w samochodach segmentu SUV, minivanach oraz samochodach dostawczych. Nadają się między innymi do takich popularnych marek, jak Hyundai Tucson, Dacia Duster, BMW serii 7, Kia Sportage, Nissan Quashqai czy Suzuki Vitara. Aby upewnić się, czy ten rozmiar będzie odpowiedni do posiadanego samochodu, warto sprawdzić parametry podane w instrukcji samochodu, bądź w charakterystycznych miejscach pojazdu, takich jak klapka wlewu paliwa czy krawędź drzwi od strony kierowcy.

Testy opon ADAC 2019 – które modele otrzymały najwyższe notowania?

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez ADAC, w 2019 roku dla rozmiaru 215/65 R16 najwyższą ocenę otrzymały opony Apollo Altrust. Ogumienie mało znanej marki wyprzedziło w rankingu takie sławy jak jak Goodyear czy Pirelli. Opony Apollo Altrust wykazują dobrą przyczepność na suchej nawierzchni, wysoką efektywność paliwową oraz niskie zużycie bieżnika. Ich nowoczesna konstrukcja obniża opory toczenia, przy zachowaniu komfortu prowadzenia oraz wytrzymałości. Zadowalająco zachowują się na mokrej nawierzchni, a tę słabszą właściwość rekompensuje stosunkowo niewielka cena opon.

Drugie miejsce w rankingu ADAC 2019 równorzędnie zajęły dwa modele: Goodyear EfficientGrip Cargo oraz Pirelli Carrier. Oba te modele otrzymały ocenę bardzo dobrą jeśli chodzi o zużycie bieżnika. Słabsze noty niż zwycięzca Apollo Altrust uzyskały za zachowanie na mokrej nawierzchni. Dodatkowo, Pirelli Carrier niezbyt dobrze radziło sobie również na suchej nawierzchni. Model Goodyear EfficientGrip Cargo bardzo dobrze trzyma się w zakrętach i doskonale pracuje nawet pod dużym obciążeniem, natomiast Pirelli Carrier dzięki innowacyjnej konstrukcji gwarantuje przebiegi dłuższe nawet o 30%.

Zwycięzca testu
Apollo Altrust

Jeśli nie przekonują Cię przetestowane opony, możesz poszukać zamienników w innych
rozmiarach. Każdy model samochodu posiada alternatywy, które można założyć – zmiana może wpłynąć na właściwości jezdne i
pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy. Jeśli nie wiesz, jakie odpowiadają Twojemu modelowi,
sprawdź zamienniki opon dla rozmiaru 215/65 R16.

Testy opon w rozmiarze: 215/65 R16