Partnerem strony jest:

Oponeo.pl

Opony Imperial

Imperial to marka należąca do belgijskiej hurtowni opon Deldo. Posiada ona jedną z największych w Europie sieci dystrybucji ogumienia i współpracuje z 35 renomowanymi producentami. Jednak dodatkowo ma w swoim portfolio marki prywatne produkujące opony na jej zlecenie.

Jedna z nich to właśnie Imperial, która zadebiutowała na rynku pod koniec 2011 roku. Produkowana jest w Chinach, a dokładniej w South China Tire. Początkowo na rynku pojawiły się opony w 30 rozmiarach i przeznaczone były przede wszystkim do samochodów osobowych. Jednak w kolejnych latach asortyment marki był sukcesywnie powiększany i obecnie znajduje się w nim kilka serii dla różnych typów pojazdów łącznie w ponad 250 rozmiarach. Należą do nich między innymi: opony zimowe Snowdragon, Ecovan przeznaczone dla samochodów dostawczych oraz Ecosport stworzone dla kierowców lubiących bardziej dynamiczną jazdę. Dodatkowo ogumienie dla aut osobowych występuje również w wersjach dla SUV-ów.

Imperial pozycjonuje swoje produkty jako wysokiej jakości opony ekonomiczne. Przeznaczone są więc dla właścicieli pojazdów szukających ogumienia w korzystnej cenie jednak zapewniającego przy tym dobre właściwości jezdne. Za wyborem belgijskiej marki przemawia między innymi fakt, że pomimo produkcji w Chinach cały proces nadzorowany jest przez europejską firmę z dużym doświadczeniem w branży. Dodatkowo szeroki wybór rozmiarów i typów pojazdów, do jakich są przeznaczone, sprawiają, że będą one pasowały do większości popularnych modeli samochodów.

Modele opon Imperial