Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Michelin Primacy 4

Michelin Primacy 4 - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Michelin Primacy 4 to opona letnia klasy premium, wyprodukowana przez firmę z czołówki najpopularniejszych producentów opon na świecie. Dopracowane parametry gwarantują doskonałe osiągi w każdych warunkach. Główne zalety tych opon to:

  • doskonałe hamowanie na mokrej nawierzchni,
  • szybkie odprowadzanie wody z powierzchni opon,
  • przedłużona żywotność ogumienia.

Opony Michelin Primacy 4

Letnie opony Michelin Primacy 4, są przeznaczone do samochodów osobowych oraz sportowych. Długotrwałe badania oraz dokładne testowanie opony przed wypuszczeniem jej na rynek są gwarancją osiągnięcia maksimum możliwości.

Testy Michelin Primacy 4 były przeprowadzane w 2019 roku. W sprawdzianie opon letnich w rozmiarze 205/55 R16, wykonanym przez ACE/GTU, opona uzyskała notę polecaną. Test Auto, Motor und Sport dla rozmiaru 215/55 R17, badający aż 9 kategorii, ulokował opony na 2 miejscu, przyznając im najlepsze wyniki za hamowanie na mokrej nawierzchni oraz najniższe opory toczenia. Również Auto Zeitung, sprawdzając rozmiar 235/45 R18, wskazał je jako szczególnie polecane ze względu na świetne osiągi na suchej i mokrej drodze oraz ponownie bardzo niskie opory toczenia.

Opony Michelin Primacy 4 są dostępne w rozmiarze od 15 do 19 cali. W stosunku do poprzednika Michelin Primacy 3, została ulepszona praktycznie cała konstrukcja nowych opon. Opinie o Michelin Primacy 4 są zdecydowanie pozytywne. Kierowcy bardzo chwalą ten model za nadzwyczajną przyczepność na mokrej nawierzchni. Nawet przy dużych prędkościach nie powoduje on pogorszenia kontroli nad samochodem. Uważają opony za rewelacyjny, bezpieczny produkt, wart swojej ceny.

Wielu kierowców wskazuje także na istotną wytrzymałość ogumienia. Niskie opory toczenia nie dość, że nie generują nadmiernego hałasu, to dodatkowo wpływają na wolne zużywanie się bieżnika. Według użytkowników, na oponach Michelin Primacy 4 można przejechać o wiele więcej kilometrów, niż na zbliżonych produktach konkurencyjnych firm.
Opony Michelin Primacy 4 będą najlepszym wyborem dla kierowców, którzy:

  • szukają niezawodnych opon na mokrą i deszczową pogodę,
  • wymagają długoletniej eksploatacji bez utraty właściwości ogumienia,
  • zwracają uwagę na ładny wygląd opony.

Bieżnik Michelin Primacy 4


W tym modelu zastosowano mieszankę gumową, wpływającą na wydłużoną żywotność opony. Nawet po wielu tysiącach kilometrów asymetryczny bieżnik nie traci swoich właściwości. Przez cały okres użytkowania wykazuje wysoką odporność na zjawisko aquaplaningu. Szerokie rowki aktywnie odprowadzają wodę, gwarantując ponadprzeciętne osiągi podczas hamowania na mokrej nawierzchni oraz świetną przyczepność na suchej drodze.

Opinie o oponieMichelin Primacy 4


Etykieta Michelin Primacy 4 dla rozmiaru

Opona w testach

Lewa kolumna oznacza miejsce w teście
1 Test opon letnich ADAC 2020 w rozmiarze 235/55 R17
2 Test opon letnich Autozeitung 2019 w rozmiarze 235/45 R18
2 Test opon letnich ADAC 2022 w rozmiarze 215/60 R16
3 Test opon letnich Auto Motor Sport 2019 w rozmiarze 215/55 R17
3 Test opon letnich 2020 Auto Zeitung w rozmiarze 225/50 R17
3 Test opon letnich ADAC 2022 w rozmiarze 185/65 R15
5 Test opon letnich ADAC 2021 w rozmiarze 225/50 R17

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony