Partnerem strony jest:

Oponeo.pl

Test opon letnich ADAC 2022 w rozmiarze 185/65 R15

Opony zimowe

Początek wiosny to najlepszy czas na zakup nowego kompletu ogumienia na lato. W tym okresie ceny nadal pozostają na atrakcyjnym poziomie, umożliwiając nam poczynienie pewnych oszczędności. Jeśli wahamy się, jaki model wybrać, zapoznajmy się z wynikami najnowszego testu opon, zrealizowanego w 2022 przez niemiecki automobilklub ADAC.

Opony w rozmiarze 185/65 R15 – gdzie znajdą zastosowanie?

Opony w rozmiarze 185/65 R15 są najczęściej używane w średnich i kompaktowych samochodach osobowych. Będą one pasować do takich modeli, jak Audi A4, Citroen Xsara Picasso, Opel Astra, Alfa Romeo 147 czy Dacia Logan. Aby upewnić się, czy będą one odpowiednie do naszego pojazdu, konieczne sprawdźmy wytyczne producenta, umieszczone w instrukcji lub na naklejce zlokalizowanej na nadwoziu.

Testy opon letnich ADAC 2022

Testy opon letnich ADAC 2022 objęły 16 wersji ogumienia różnych klas. Pierwsze miejsce w klasyfikacji zajął Goodyear Efficientgrip Performance 2. Model ten jest liderem pod kątem wytrzymałości bieżnika. Zapewnia zrównoważone osiągi na suchych i mokrych nawierzchniach, wpływając także na zmniejszenie ilości zużywanego paliwa.

Drugie miejsce testu opon letnich ADAC 2022 zajęły ex aequo Bridgestone Turanza T005 i Michelin Primacy 4. Zapewniają one niemal tak samo dobre właściwości, jak zwycięzca rankingu. Opony marki Bridgestone prowadzą pod kątem zachowania na mokrej drodze i efektywności paliwowej. Michelin natomiast zachwyca swoimi parametrami na suchej nawierzchni i odpornością na ścieranie. Warto wspomnieć także o modelu, który znalazł się na trzeciej pozycji – Pirelli Cinturato P1 Verde. Zatriumfował on w konkurencji zachowania na suchym asfalcie, wyróżniając się także stosunkowo dobrą trwałością.

Jeśli stoimy przed wyborem nowego kompletu ogumienia na lato, koniecznie zapoznajmy się z wynikami testu opon letnich ADAC 2022 w rozmiarze 185/65 R15. Ten przygotowany przez specjalistów ranking ułatwi nam podjęcie najlepszej decyzji, przekładającej się na nasze bezpieczeństwo na drodze oraz ogólny komfort podróżowania.

Zwycięzca testu
Goodyear Efficientgrip Performance 2

Jeśli nie przekonują Cię przetestowane opony, możesz poszukać zamienników w innych
rozmiarach. Każdy model samochodu posiada alternatywy, które można założyć – zmiana może wpłynąć na właściwości jezdne i
pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy. Jeśli nie wiesz, jakie odpowiadają Twojemu modelowi,
sprawdź zamienniki opon dla rozmiaru 185/65 R15.