Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Michelin Crossclimate+

Michelin Crossclimate+ - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Opony Michelin CrossClimate+ to rewolucja na rynku opon całorocznych. Producent klasyfikuje swój produkt jako ogumienie letnie (na co wskazuje ich konstrukcja) z homologacją do jazdy poczas zimy. Opony Michelin CrossClimate+ to już druga generacja rewelacyjnych opon całorocznych, wprowadzona na rynek w sezonie 2017/2018. Mieszanka gumy z której wykonano ten model zachowuje idealny poziom twardości bez względu na temperaturę, a raczej dostosowuje się do niej – zmiękczając bądź utwardzając swoją strukturę.

Testy wykazały, iż w skrajnych warunkach najlepiej sprawdziły się klasyczne opony zimowe lub letnie, jednakże w większości testowanych warunków właściwości Michelin CrossClimate+ były porównywalne do właściwości opon sezonowych.

Według producenta opony gwarantują bezpieczeństwo i komfortową jazdę od początku do końca ich użytkowania, za co odpowiada m.in. zastosowanie nowoczesnej technologii – wraz ze zużywaniem się opony pojawiają się nowe kanaliki gwarantujące utrzymanie doskonałej przyczepności nawet w najcięższych, zimowych warunkach.

Opony Michelin CrossClimate+ dostępne są w rozmiarach od 15 do 18 cali. Większość modeli CrossClimate+ została wzmocniona i oznaczona symbolem XL – Extra Load. Opony dedykowane są zarówno samochodom osobowym, jak i autom typu SUV.

Opinie o oponach Michelin CrossClimate+ jednoznacznie wskazują, iż ten wielosezonowy produkt gwarantuje bezpieczeństwo oraz spokojną jazdę we wszystkich warunkach pogodowych. Model został oficjalnie dopuszczony do użytku na zaśnieżonych drogach, o czym świadczy oznaczenie 3PMSF. Opony zachowują doskonałą przyczepność na mokrej nawierzchni w każdych warunkach pogodowych bez względu na porę roku. Ponadto testy wykazały, iż model cechuje się sięgającą 25% większą trwałością w porównaniu do średniej wytrzymałości opon całorocznych segmentu premium.

Niewątpliwą zaletą, na którą wskazują niemalże wszystkie opinie o Michelin Crossclimate+ jest bardzo niski poziom hałasu generowany w trakcie jazdy. Opony opisywane są jako bardzo ciche, dzięki czemu gwarantują komfortową jazdę w każdych warunkach.

Bieżnik Michelin Crossclimate+


Bieżnik opony Michelin CrossClimate+ wykonany został ze specjalnej mieszkanki gumy gwarantującej bezpieczną jazdę bez względu na porę roku oraz panujące na drodze warunki pogodowe. Właściwości materiału, z którego został wykonany bieżnik, gwarantują najwyższą przyczepność opony do drogi, bez względu na temperaturę. Dzięki temu opony mogą być bezpiecznie używane cały rok.

Unikalny bieżnik opon Michelin CrossClimate+ cechuje duża sztywność a także budowa w kształcie litery V. Opony CrossClimate+ klasyfikowane są jako całoroczne, jednakże unikalna rzeźba bieżnika gwarantuje efekt wgryzania się w śnieg, a co za tym idzie bezpieczną jazdę w każdych warunkach pogodowych.

Producent udziela aż 10 lat gwarancji na bieżnik Michelin CrossClimate+, liczonych od daty produkcji zamieszczonej na bocznym fragmencie opony. Data produkcji umieszczona jest w formie 4 cyfr oznaczających tydzień i rok.

Opinie o oponieMichelin Crossclimate+


Etykieta Michelin Crossclimate+ dla rozmiaru

Opona w testach

Lewa kolumna oznacza miejsce w teście
3 Test opon letnich ADAC 2019 w rozmiarze 185/65 R15
7 Test opon letnich Autozeitung 2019 w rozmiarze 235/45 R18

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony