Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Kleber Dynaxer HP3

Kleber Dynaxer HP3 - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Opony letnie Kleber Dynaxer XP3 zostały zaprojektowane z myślą o zachowaniu równowagi proporcjonalnego zużywania się przy zachowaniu bardzo dobrej przyczepności. Opony marki Kleber są przeznaczone przede wszystkim do samochodów pasażerskich, które nie cechują się zbyt dużą mocą silnika. Ogumienie bardzo dobrze spisuje się na mokrej nawierzchni. Charakteryzują się przede wszystkim:

  • optymalnym profilem, który doskonale sprawdza się przy jeździe po nawierzchni, na której zalega woda;
  • szerokimi, podłużnymi rowkami, odprowadzającymi wodę spod bieżnika;
  • lamelami i rowkami poprzecznymi, doskonale rozbijającymi tafle wody, a także umożliwiającymi jej odpływanie na boki.

Opony Kleber są przede wszystkim przeznaczone dla kierowców, którzy chcą czuć się pewnie oraz bezpiecznie prowadząc auto na nawierzchniach mokrych. Łukowaty kształt barków i profil opony gwarantują szybkie i bezproblemowe odprowadzanie wody spod opon w trakcie jazdy – również po głębokich kałużach oraz mocno zalanych koleinach, bądź dziurach. Jest to zasługa wcześniej wspomnianych poprzecznych rowków, jak i długich krawędzi, które redukują ryzyko wystąpienia zjawiska aquaplaningu do minimum. Za lepszy kontakt z nawierzchnią z kolei odpowiada centralne żebro. W oponie zastosowano innowacyjną technologię, hybrydową mieszankę gumową, która jest połączeniem przede wszystkim specjalnych polimerów z cząsteczkami krzemionki.
Należy wspomnieć, że testy i opinie dotyczące modelu Kleber HP3 są bardzo pozytywne. Organizacja ADAC podjęła się ich przetestowania w 2011, 2013, 2014 i 2015 roku. Jak się okazuje, ogumienie to jest bardzo odporne na czynniki eksploatacyjne.
Nic dziwnego, że opony Kleber cieszą się dużym uznaniem na całym świecie. Marka ta bowiem należy do koncernu Michelin, a co za tym idzie – również i francuska firma udziela aż dziesięcioletniej gwarancji na zakupione ogumienie. Sam Kleber jest raczej kwalifikowany do klasy średniej, jednak HP3 może pochwalić się stosunkowo wysoką jakością wykonania.

Bieżnik Kleber Dynaxer HP3


Ekonomiczna opona Kleber HP3 cieszy się niesłabnącą popularnością wśród kierowców preferujących samochody miejskie, a także minivany o średniej mocy. Bieżnik HP3 w ciągu lat swojej produkcji został wyposażony w liczne ulepszenia, dzięki którym poprawiono osiągi opony na mokrej nawierzchni. Bieżnik ma znacznie szersze rowki, co zwiększyło ilość możliwej do odprowadzenia wody w trakcie najechania na mokrą nawierzchnię. HP3 są przystosowane do zmiennych warunków pogodowych, charakterystycznych dla środkowoeuropejskiego klimatu.
Należy dodać, że opona Kleber HP3 nie posiada bieżnika kierunkowego, w związku z czym należy szczególną uwagę zwrócić w trakcie ich montażu na oznaczenie kierunku rotacji zlokalizowanego na ścianie bocznej ogumienia.

Opinie o oponieKleber Dynaxer HP3


Zdzisław Skiba napisał(a):

używam w swoich samochodach od wielu lat.

Ocena: 5
Wąski napisał(a):

Bardzo dobra opona w swojej kategorii, za dobrą cenę. Szczerze polecam, warto dołożyć parę groszy i kupić bardzo dobrą oponę w średniej klasie!

Ocena: 4
muttttor napisał(a):

Ja ktoś ocenia źle Klebera, to chyba nie miał z nim kontaktu. Nieprzypadkowo jest to jedna z najpopularniejszych firm. Zimówki też mam od nich i nigdy nie miałem najmniejszego problemu,

Ocena: 5
piterwola napisał(a):

Są to moje drugie Klebery dynaxery, Poprzednie dynaxery II i z uwagi na bardzo dobre parametry użytkowe tych opon zdecydowałem się na zakup III.

Ocena: 5
Wojciech Zieliński napisał(a):

Super opony polecam, świetnie trzymają się drogi zarówno w ładną pogodę jaki w deszczu. Zero poślizgu przy większej prędkości w zakrętach. Cicho w autku jak makiem zasiał. gorąco polecam.

Ocena: 6
jur38 napisał(a):

Jeżdżę trzeci rok na oponach letnich i zimowych. Przystępna cena i dobra jakość. W przyszłości nadal będę z nich korzystał.

Ocena: 5
Pysiek2002 napisał(a):

Opony ciche, nie ma żadnych drgań na kierownicy, bardzo wygodnie i komfortowo się jedzie.

Ocena: 6
Tomek napisał(a):

W tej kat. cenowej bardzo dobre opony. Do zwykłego użytkowania i w miarę spokojnej jazdy nadają się idealnie.

Ocena: 5
Asterix napisał(a):

Bardzo dobre opony w tym przedziale cenowym. Polecam.

Ocena: 5
kamil napisał(a):

Na tą ceny opony więcej niż przyzwoite. Mogłyby być odrobinę cichsze, ale właściwości jezdne bardzo fajne.

Ocena: 5

Etykieta Kleber Dynaxer HP3 dla rozmiaru

Opona w testach

Lewa kolumna oznacza miejsce w teście
3 Test opon letnich ADAC 2018 w rozmiarze 175/65 R14
11 Test opon letnich ADAC 2020 w rozmiarze 235/55 R17
15 Test opon letnich ADAC 2014 w rozmiarze 175/65 R14
15 Test opon letnich ADAC 2013 w rozmiarze 185/60 R15
15 Test opon letnich ADAC 2011 w rozmiarze 175/65 R14
17 Test opon letnich ADAC 2015 w rozmiarze 205/55 R16
23 Test opon letnich "Auto Bild" 2014 w rozmiarze 225/50 R17
33 Test opon letnich 2013 w rozmiarze 195/65 R15 - hamowanie

Ocena klientów


6/6

Zobacz również opony