Partnerem strony jest:

Oponeo.pl

Test opon letnich ADAC 2018 w rozmiarze 175/65 R14

Opony zimowe

Sezon letni to moment gdy nadal większość kierowców zmienia opony na letnie. W roku 2018 producenci na sezon letni przygotowali sporą ilość ciekawych propozycji. Prestiżowe testy opon letnich ADAC 2018 dla rozmiaru 175/65 R14 dają odpowiedź na to jakie opony są obecnie najlepsze i które najlepiej sprawdzą się w konkretnym rodzaju samochodu.

Rozmiar 175/65 R14 – do jakich samochodów?

Opony 175/65 R14 są najczęściej montowane w mniejszych samochodach osobowych, które są głównie przeznaczone do jazdy miejskiej. Tego typu opony można spotkać w takich modelach jak np. Honda Civic, Ford Fiesta, Volkswagen Golf czy Opel Corsa. Aby sprawdzić jaki rozmiar opony jest odpowiedni do danego samochodu należy zajrzeć do instrukcji pojazdu, na klapkę wlewu paliwa bądź też na miejsce przy krawędzi drzwi kierowcy.

Testy opon ADAC 2018 – które opony są najlepsze?

Według testów opon Adac 2018 dla omawianego rozmiaru na pierwszym miejscu znalazły się opony Falken Sincera SN832 Ecorun. To opony, które świetnie spisują się zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni, przede wszystkim dzięki zaokrąglonemu profilowi odpowiedzialnemu za precyzję prowadzenia. Ponadto są to opony, które pozwolą wpłynąć znacząco na zużycie paliwa, zawdzięczają to nowoczesnej technologii 4D Nano – Design. Kolejnym atutem jest bardzo dobre zachowanie na mokrych nawierzchniach, opony zawdzięczają to poprzecznym nacięciom o zróżnicowanym kącie nachylenia, co znacznie zmniejsza ryzyko aquaplaningu. Na drugim miejscu w rankingu znalazły się opony Semperit Comfort-Life 2. W tym przypadku zwrócono uwagę na osiągi na drodze pokrytej wodą, a także ekonomiczność względem obniżonego spalania paliwa. Trzecie miejsce w teście opon ADAC zajęły opony Dunlop Street Response 2. Znakomicie spisały się podczas jazdy na suchej drodze, poprzez posiadanie specjalnie zaprojektowanego spłaszczonego profilu.

Zwycięzca testu
Falken Sincera SN832 Ecorun

Jeśli nie przekonują Cię przetestowane opony, możesz poszukać zamienników w innych
rozmiarach. Każdy model samochodu posiada alternatywy, które można założyć – zmiana może wpłynąć na właściwości jezdne i
pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy. Jeśli nie wiesz, jakie odpowiadają Twojemu modelowi,
sprawdź zamienniki opon dla rozmiaru 175/65 R14.