Partnerem strony jest:

Oponeo.pl

Test opon letnich Auto Bild 2017 w rozmiarze 235/50 R18

Opony zimowe

„Auto Bild” to jeden z niemieckich magazynów motoryzacyjnych testujących każdego roku nowe opony dostępne na rynku. Testy jak przeprowadzają specjaliści, którzy doskonale zdają sobie sprawę z zagrożeń czyhających na kierowcę i potrafią poprowadzić auto w taki sposób, żeby rzetelnie zweryfikować jego zachowanie na drodze. Sprawdź wyniki dla opon letnich w rozmiarze 235/50 R18.

W tegorocznej edycji klasyfikacji opon letnich w rozmiarze 235/50 R18 niemieckie pismo wzięło pod uwagę 10 najpopularniejszych modeli. Test powinien zainteresować przede wszystkim kierowców samochodów osobowych, bo to właśnie w nich najczęściej mamy do czynienia z tym rozmiarem. Ze względu na popularność profilu 235/50 R18 wszyscy wiodący producenci ogumienia mają go w swojej ofercie.

Opony testowano na nawierzchni mokrej i suchej. Sprawdzano wszelkie możliwe parametry, przy czym szczególny nacisk położono na drogę hamowania oraz wpływ danego modelu opony na ogólną sterowność samochodu.

Najlepszy wynik w roku 2017 jest zdobyły opony Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3. Doskonale sprawdziły się w każdych warunkach i to nawet przy bardzo intensywnych obciążeniach. Produkt Goodyear wyprzedził na podium ogumienie Hankook Ventus S1 evo2 SUV i Dunlop SP Quattro Maxx, które również bardzo dobrze wypadły w teście, jednak musiały uznać wyższość amerykańskiego koncernu.

Dziwić może brak na podium gigantów, takich jak Michelin, Continental czy Bridgestone. Najbliżej byli Francuzi z Michelin i ich Primacy 3, zajmując czwarte miejsce w rankingu. Continental Premium Contact 6 musiały zadowolić się piątą pozycją, natomiast Bridgestone Dueler HP Sport były dopiero siódme i dały się jeszcze wyprzedzić Maxxis Premitra HP5.

Ostatnie trzy testowane modele nieco odstawały od reszty. Zdecydowanie najgorzej wypadły opony Star Performer SUV 1, które w tym roku zamykają ranking – specjaliści z „Auto Bild” uznali ten produkt za kompletnie nieudany. Nieco lepiej wypadły Kumho Crugen HP91 (miejsce ósme) oraz Vredestein Ultrac Satin (miejsce dziewiąte).

Testy magazynu „Auto Bild” nie są może aż tak popularne jak te przeprowadzane przez ADAC, ale ich wyniki są zauważane na świecie i często pokrywają się z tymi przeprowadzanymi przez inne prestiżowe organizacje. Eksperci potwierdzają, że czołowym oponom tego rankingu bez wątpienia można zaufać.

Zwycięzca testu
Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3

Jeśli nie przekonują Cię przetestowane opony, możesz poszukać zamienników w innych
rozmiarach. Każdy model samochodu posiada alternatywy, które można założyć – zmiana może wpłynąć na właściwości jezdne i
pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy. Jeśli nie wiesz, jakie odpowiadają Twojemu modelowi,
sprawdź zamienniki opon dla rozmiaru 235/50 R18.

Testy opon w rozmiarze: 235/50 R18