Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Hankook Ventus S1 evo2 SUV

Hankook Ventus S1 evo2 SUV - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Bieżnik Hankook Ventus S1 evo2 SUV


Opinie o oponieHankook Ventus S1 evo2 SUV


andrzej napisał(a):

super wyglad, super dobre prowadzenie na mokrym jak i suchym ale bardzo szybko zużywajacy sie bieżnik

Ocena: 6
kitus bajdus napisał(a):

to moj trzeci komplert opon tej firmy, jak na razie zarowno letnie jak i zimowe bez zastrzeżeń.

Ocena: 6
Lukasz napisał(a):

Opona dobra i niedroga, ale więcej jej nie kupię , niestety nie trzyma sie drogi na szybkich zakrętach , auto zaczyna pływać .

Ocena: 3
Jurek napisał(a):

Połasiłem się na oponę tańszą i teraz żałuję tych 120 zł/szt. oszczędności.

Ocena: 4
Qwert77 napisał(a):

Opony Hankook Ventus S1 evo2 K117A SUV są idealnym rozwiązaniem dla osób lubiących jazdę miejską oraz weekendowe wypady poza miasto. Zarówno w terenie zabudowanym, jak i w mieście, na suchej oraz mokrej nawierzchni trzymają się podłoża idealnie. Zakręty można brać z maksymalną prędkością, oczywiście dostosowaną do przepisów oraz warunków panujących na drodze. Oponki godne polecenia. Na pewno każdy, kto je zakupi, będzie z nich zadowolony. Nie jest to zakup wyrzucony w błoto, chociaż w błocie radzą sobie bardzo dobrze.

Ocena: 6

Etykieta Hankook Ventus S1 evo2 SUV dla rozmiaru 215/65 R17 99V

C
C
69 dB dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę C,.
  • Efektywność paliwowa - Model Hankook Ventus S1 evo2 SUV uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 69 dBdB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

Lewa kolumna oznacza miejsce w teście
2 Test opon letnich Auto Bild 2017 w rozmiarze 235/50 R18

Ocena klientów


5/6

Zobacz również opony