Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Continental VanContact A/S Ultra

Continental VanContact A/S Ultra - test opony

Opony całoroczne Testy opon całorocznych | Kalkulator opon

Continental VanContact A/S Ultra to wielosezonowe ogumienie klasy premium, dedykowane dla właścicieli pojazdów dostawczych pokonujących dalekie dystanse. Wśród jego najważniejszych zalet należy wymienić:

  • doskonałą trwałość i znaczną wytrzymałość ścian bocznych, umożliwiające wydłużoną i bezawaryjną eksploatację,
  • świetną przyczepność na śniegu, poprawiającą poziom bezpieczeństwa w ekstremalnych warunkach,
  • niskie opory toczenia, odpowiedzialne za zmniejszenie ilości zużytego paliwa.

Opony Continental VanContact A/S Ultra

Continental VanContact A/S Ultra to opony produkowane w rozmiarze 16 cali, świetnie sprawdzające się podczas podróżowania na długich trasach. Są one oznaczane symbolem C, informującym, że jest to ogumienie dostawcze o wzmocnionej konstrukcji. Przeznaczone do całorocznego użytkowania, oferują zrównoważone osiągi na suchych, mokrych i ośnieżonych nawierzchniach, zapewniając maksimum bezpieczeństwa bez względu na aktualną aurę.

Jako że omawiane ogumienie to nowość na rynku motoryzacyjnym, nieznane są jeszcze opinie o Continental VanContact A/S Ultra. Biorąc jednak pod uwagę doskonałą jakość i właściwości różnorodnych modeli tego niemieckiego producenta, także i w tym przypadku można spodziewać się wysokich osiągów tych dostawczych opon.

Opony Continental VanContact A/S Ultra zaspokoją potrzeby kierowców, którzy:

  • pokonują dalekie dystanse, przewożąc przy tym ładunki o znacznej wadze,
  • poszukują całorocznego kompletu, który wyeliminuje konieczność regularnych wizyt u wulkanizatora,
  • chcą nabyć opony o niskich oporach toczenia, umożliwiające obniżenie ilości zużytego paliwa.

Bieżnik Continental VanContact A/S Ultra


W modelu VanContact A/S Ultra marki Continental zaprojektowano symetryczny bieżnik, oferujący zrównoważone osiągi w każdych warunkach. Klocki zbliżone wyglądem do cegiełek zapewniają oponom zwiększoną wytrzymałość oraz harmonijny nacisk na podłoże, poprawiając stabilność w czasie jazdy i równomierność ścierania się gumy. Profilowane rowki na boku gwarantują doskonałą przyczepność na ośnieżonej drodze, skracając drogę hamowania. Wzmocniony pas na całej długości ścianki bocznej zmniejsza ryzyko uszkodzenia najbardziej wrażliwego obszaru oraz poprawia sztywność ogumienia, co jest niezwykle istotne podczas przemieszczania się ze znacznym obciążeniem. Nowoczesna mieszanka z aktywnymi polimerami zwiększa odporność na zużycie, a w połączeniu z dopracowaną konstrukcją całej opony – umożliwia pokonywanie długich tras i przewożenie towarów o znacznej masie bez obaw o utratę właściwości.

Opinie o oponieContinental VanContact A/S Ultra


Etykieta Continental VanContact A/S Ultra dla rozmiaru

Opona w testach

Opona jeszcze nie brała udziału w żadnym teście

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony