Partnerem strony jest:

Oponeo.pl - Opony online

Opony Dębica

Logo Dębica S.A.

Kraj pochodzenia:

Dębica S.A. to polski producent opon i prefabrykatów przeznaczonych do ich produkcji. Siedziba firmy mieści się w Dębicy.

Historia Dębicy

Zakład powstał w 1937 roku. Fabryka Gum Jezdnych w Dębicy była jedną z inwestycji Centralnego Okręgu Przemysłowego. Pierwsze opony trafiły na rynek w 1939 roku. Od 1970 roku przedsiębiorstwo zaczęło funkcjonować pod nazwą Dębickie Zakłady Opon Samochodowych „Stomil”. Nazwę Dębica spółka przyjęła w 1993 roku.

Dębica Obecnie

Dębica S.A. od 1995 roku jest częścią amerykańskiego koncernu Goodyear Tire and Rubber Company – jednego ze światowych liderów przemysłu oponiarskiego (firma plasuje się na 3 miejscu pod względem wielkości wśród światowych producentów opon). Przedsiębiorstwo produkuje niezawodne opony do samochodów osobowych klasy średniej, miejskich, kompaktowych i sportowych, pojazdów dostawczych oraz ciągników rolniczych. Firma specjalizuje się także w produkcji ogumienia do samochodów o wysokich osiągach. Obok produktów z logo Dębicy przedsiębiorstwo wytwarza także opony Goodyear, Fulda, Sava oraz Dunlop.