Partnerem strony jest:

Oponeo.pl - Opony online

Opony Kormoran

Logo Kormoran

Kraj pochodzenia

Kormoran to marka polskich opon klasy ekonomicznej, które cieszą się zaufaniem wielu kierowców ze względu na połączenie wysokiego bezpieczeństwa z przystępnymi cenami.

Historia firmy

Firma Kormoran powstała w 1999 roku. Historia marki jest związana jest z fabryką Stomil Olsztyn, która działała na rynku od roku 1961 (producent pierwszych w Polsce opon radialnych). W lata dziewięćdziesiątych olsztyńskiej zakłady zostały przejęte przez francuski koncern Michelin, który stworzył markę Kormoran nawiązując do przyrodniczej tradycji Warmii i Mazur.

Kormoran obecnie

Kormoran obecnie jest największym i jednym z najsłynniejszych polskich producentów opon. Zakład w Olsztynie należy także do czołówki pod względem wielkości produkcji wśród fabryk koncernu Michelin na całym świecie. Opony Kormoran trafiają na rynek polski, rosyjski, węgierski, rumuński, macedoński, bośniacki oraz chorwacki.
Firma wytwarza ogumienie do samochodów osobowych, pojazdów ciężarowych oraz samochodów dostawczych. Opony tej marki cieszą się bardzo dużym zaufaniem wśród kierowców aut typu SUV.