Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Accelera X Grip

Accelera X Grip - test opony

Opony zimowe Testy opon zimowych

Bieżnik Accelera X Grip


Bieżnik Accelera X Grip

Opinie o oponieAccelera X Grip


Etykieta Accelera X Grip dla rozmiaru 205/55 R16 91 H

F
C
75 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Wykazuje bardzo przeciętne zachowanie na mokrej nawierzchni. Ogumienie, które uzyskało notę F nie jest polecane na klimaty, w których występują częste opady deszczu.
  • Efektywność paliwowa - Model Accelera X Grip uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - 75dB oznacza, że opona generuje stosunkowo wysoki poziom hałasu podczas pracy. Obniżać to może komfort jazdy, jednak nawet najwyższy wskaźnik opony dopuszczonej do sprzedaży, nie przekracza powszechnie obowiązującej normy.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
24 Test opon zimowych "Auto Bild" 2014 w rozmiarze 225/50 R17

Ocena klientów


0/6

Zobacz podobne opony