Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Avon ZV7

Avon ZV7 - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Jeżeli oczekujesz od ogumienia do Twojego samochodu wysokiej efektywności i bezpieczeństwa jazdy w każdych warunkach, to Avon ZV7 będzie trafnym wyborem. Te opony cechuje przede wszystkim zaawansowany technologicznie bieżnik wyposażony w innowacyjny wzór. Avon ZV7 to następca wersji ZV5 opony o świetnych parametrach. Dodatkowymi atutami są: atrakcyjny przedział cenowy, w którym można zakupić ZV7 oraz opory toczenia, które przyczynią się do mniejszego zużycia paliwa. W konsekwencji wybór tych opon można uznać za bardzo dobrą decyzję także pod względem ekonomicznym.

Najważniejsze zalety opony Avon ZV7:

  • Świetna przyczepność opony, szczególnie na mokrej nawierzchni – oceniona w testach klasą „A”;
  • Zwiększa stabilność pojazdu niezależenie od prędkości oraz warunków drogowych i pogodowych;
  • Bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Trudno znaleźć lepszą oponę w cenie tej opony.

Avon Rubber to brytyjska firma o ponad 130-letniej tradycji i ogromnej renomie. W przeszłości opony Avon były używane w pojazdach Formuły 1, a obecnie wykorzystuje się je w Formule 3000. Wielu mistrzów sportów motorowych, swe laury święciło właśnie na oponach Avon, a opony przyczyniły się do osiąganych przez nich wyników. Także producenci takich luksusowych pojazdów jak Bentley, Land Rover, Jagua, czy Aston Martin zakładali w swych samochodach fabrycznie opony tej marki. W roku 1997 Avon został wykupiony przez amerykańską korporację Cooper Tire & Rubber Co. Po tej transakcji opony wciąż słyną z bezpieczeństwa, niezawodności oraz świetnych wyników osiągów, niezależnie od panujących warunków drogowych. Marka słynęła też z innowacyjności i stałego polepszania parametrów swych produktów.

Opony Avon ZV7 to opony stworzone dla kierowców, którym:

  • zależy na oponach letnich najwyższej jakości, które sprawdzą się w każdych warunkach;
  • potrzebne są opony z bieżnikiem o bardzo dobrych parametrach oraz innowacyjnej technologii;
  • zależy na bezpieczeństwie i stabilności prowadzonego pojazdu, a także na tym by opony pracowały najciszej, jak to możliwe.

Bieżnik Avon ZV7


Bieżnik Avon ZV7 cechuje innowacyjny bieżnik, który wyróżnia się dużymi obwodowymi rowkami, dzięki czemu opony bardzo szybko i bardzo wydajnie odprowadzają wodę. Zmniejsza to znacznie wystąpienie zjawiska aquaplaningu i zwiększa bezpieczeństwo jazdy. Dużym plusem są również zazębiające się trójwymiarowe listwy bieżnika pomagający ustabilizować i zachować odpowiednią temperaturę opony, jak i zwiększają jej przyczepność na mokrej powierzchni. To właśnie dzięki tym cechom bieżnika Avon ZV7 osiąga tak wysokie wyniki testów, w czasie jazdy na mokrej nawierzchni. Warto też zauważyć, że tak zaawansowany technologicznie bieżnik, znacznie skraca drogę hamowania w niesprzyjających warunkach pogodowych.

Dużą zaletą Avon ZV7 są sekwencyjne klocki bieżnika, które zmniejszają generowanie hałasu. Zawansowana technika polimerowa bieżnika zmniejsza opory toczenia w czasie jazdy, co przyczynia się do oszczędność na zużyciu paliwa. Dzięki użyciu najnowocześniejszej technologii polimerowej Avon ZV7 zapewnia również doskonałą przyczepność pojazdu zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni.

 

Opinie o oponieAvon ZV7


Etykieta Avon ZV7 dla rozmiaru 205/55 R16 91W

C
A
69 dB dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Charakteryzuje się doskonałymi parametrami na mokrej nawierzchni. Skrócona droga hamowania i wyśmienita przyczepność zostały docenione przez organy kontrolne. Produkt uzyskał świetną notę A, która plasuje go w ścisłej światowej czołówce.
  • Efektywność paliwowa - Model Avon ZV7 uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 69 dBdB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

Lewa kolumna oznacza miejsce w teście
8 Test opon letnich Auto Zeitung 2017 w rozmiarze 215/55 R17
9 Test opon letnich 2020 ACE w rozmiarze 215/55 R17

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony