Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Barum Bravuris 3HM

Barum Bravuris 3HM - test opony

Bieżnik Barum Bravuris 3HM


Bieżnik Barum Bravuris 3HM

Opinie o oponieBarum Bravuris 3HM


Artur napisał(a):

Jak na razie niewiele przejechałem na tych oponach ale jak dotąd jestem z nich bardzo zadowolony

Ocena: 5
Andrzej napisał(a):

Generalnie opony bez zarzutu. Sprawują się bardzo dobrze w mieście ( hamowanie przed światłami ) ale co bardziej istotne - w trasie auto bardzo pewnie, precyzyjnie się prowadzi w łukach. Hamowanie przy większych prędkościach na autostradach również bardzo skuteczne. Generalnie dla osób nie szukających napisów na oponach markowych producentów naprawdę godne polecenia. Jeśli dla kogoś to istotne : Made in Germany :)

Ocena: 5
Dorota Liberadzka napisał(a):

Jestem bardzo zadowolona, za te pieniążki warto.

Ocena: 6
Stachu napisał(a):

Na suchym elegancko, na mokrym przy 3 mm bieżnika jest już nie za ciekawie (FWD). Pewnie się prowadzi. Opona ogółem bardzo dobra, duży minus to przejechałem na nich około 7000 km i już są łyse. Styl jazdy - agresywny lecz bez żadnego mocniejszego piszczenia i palenia gum. Pozdrawiam

Ocena: 4
Egon Kozubek napisał(a):

Ponieważ przebieg na tych oponach jest niewielki, niemniej komfort jazdy jest zadowalający. Nna terenie Gliwic i okolicy trwają prace remontowe ulic (są nierówności, uskoki i poprzeczne zagłębienia jazda na tych oponach po takim terenie nie sprawia kłopotów. W przyszłym roku czeka mnie zakup dwóch dodatkowych opon i na pewno kupię opony Barum -Bravuris 3HM. Polecam te opony.

Ocena: 5
Bavar napisał(a):

Oponka całkiem całkiem. Hamowanie i trzymanie się na drodze wyśmienite. Małe opory toczenia, co czuć przy przyspieszaniu na 5 biegu. Opona nie posiada rantu ochronnego co mnie mocno zdenerwowało. Wygląd z boku raczej biedny, ale bieżnik wygląda już całkiem elegancko. W swojej klasie bez konkurencji.

Ocena: 5
Kinga Sz napisał(a):

Polecam opony. Bardzo dobrze trzymają się drogi.

Ocena: 5
ania napisał(a):

Polecam

Ocena: 6
Elviernes napisał(a):

Bardzo dobre opony, ładnie prezentują się na 18 cal felgach. W tym przedziale cenowym zdecydowanie jedne z lepszych.

Ocena: 5
Asia napisał(a):

Auto świetnie się prowadzi w każdych warunkach. Aż ma się ochotę przycisnąć nieco:)

Ocena: 6

Etykieta Barum Bravuris 3HM dla rozmiaru 205/55 R16 91 Y

E
C
71 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Efektywność paliwowa - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę E.
  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Model Barum Bravuris 3HM uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 71dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.