Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Barum Polaris 3

Barum Polaris 3 - test opony

Opony zimowe Testy opon zimowych

Czeska firma Barum posiada swój zakład w miejscowości Otrokovice i jest producentem opon ekonomicznych. Od 1992 roku czeski wytwórca należy do koncernu Continental, ale opony Barum wciąż produkowane są według zasady, która przyświecała im od początku istnienia: są przygotowane do potrzeb przeciętnego europejskiego kierowcy.

Charakterystyczne cechy modelu Barum Polaris 3 to:

  • przyczepność ułatwiające ruszanie i hamowanie na śniegu,
  • konstrukcja zmniejszająca opory toczenia podczas jazdy,
  • wytrzymała mieszanka gumowa wydłużająca żywotność opon.

Czeskie ogumienie firmy Barum ma być praktyczne i użyteczne. Firma należąca do koncernu Continental dostarcza opony zapewniające bezpieczeństwo oraz optymalne osiągi za przystępną cenę. Model Barum Polaris 3 charakteryzuje się niskimi oporami toczenia, co czyni jazdę bardziej ekonomiczną, dzięki zmniejszonemu zużyciu paliwa. Opony są następcą modelu Barum Polaris 2, który różnił się nieco kształtem bieżnika i zastosowaną mieszanką gumową. Model sygnowany cyfrą 3 jest wykonany z bardziej elastycznej mieszanki gumowej.

Opony zimowe produkowane przez Czechów, ze względu na bliskie Polsce położenie geograficzne doskonale spełnią swoje zadanie gdy w okresie zimowym temperatura spadnie poniżej 7 stopni Celsjusza. Opony zapewniają dobre przyspieszenie oraz hamowanie na drodze pokrytej śniegiem. Odznaczają się także skutecznością na drodze pokrytej lodem lub błotem pośniegowym. Nie bez przypadku w naszym kraju producent reklamował swoje ogumienie hasłem: "Na polskie drogi i polską kieszeń".

Na uwagę w tym modelu zasługuje zastosowanie technologii SnowCatcher. Rozwiązanie polega na zaciskaniu się klocków pod wpływem nacisku opony na powierzchnię, dzięki czemu opony zimowe Barum chwytają się śniegu i zwiększają przyczepność. Całość zaprojektowana jest tak, aby zapobiegać wchodzeniu zanieczyszczeń w kanały bieżnika. Dzięki temu opony dobrze sprawdzają się również na błotnistej nawierzchni.

Test opon zimowych 195/65 R15 pokazał, że ogumienie Barum dobrze sprawdza się na mokrej i zabłoconej nawierzchni. Opony skutecznie trzymają się drogi i zapewniają osiąga na zadowalającym poziomie. Również efekt technologii SnowCatcher jest zauważalny, szczególnie, gdy porównamy opony Barum do ogumienia innych producentów.
Kierowcy na temat opon Barum Polaris 3 mają dobre zdanie, chwaląc przede wszystkim dobry stosunek jakości do ceny. Opony te nie nadają się do jazdy na torze, ale w zupełności wystarczają do codziennej jazdy po mieście.
Wśród nielicznych wad tego modelu pojawia się problem z hałasem, który może być odczuwalny szczególnie przy wyższych prędkościach. Niektórzy użytkownicy zwracają też uwagę, że pomimo dużej wytrzymałości bieżnika, sama guma z czasem twardnieje, przez co opona traci swoją wysoką przyczepność.
Model Barum Polaris 3 w skrócie oznacza:

  • dobra jakość w stosunku do niskiej ceny,
  • przystosowanie do środkowoeuropejskich warunków,
  • przyczepność na śniegu dzięki technologii SnowCatcher.

Barum dostarcza opony do samochodów osobowych, ciężarowych a nawet pojazdów rolniczych. Omawiany model dostępny jest w rozmiarach 13 do 19 cali. Najczęściej wybierane są opony zimowe 215/60R16. Ogumienie spełnia wymogi unijne dotyczące przyczepności na śniegu (3PMSF).

Bieżnik Barum Polaris 3


W oponach zastosowano bieżnik o kierunkowej rzeźbie, który gwarantuje krótką drogę hamowania oraz wysoką odporność na poślizgi. Bieżnik skutecznie odprowadza także wodę i błoto pośniegowe podczas jazdy. Całość pokryta jest gęstą siecią lameli, które zwiększają przyczepność. Zastosowana mieszanka gumowa powoduje powolne ścieranie się bieżnika, przez co opony mogą służyć długi czas.

Bieżnik Barum Polaris 3

Opinie o oponieBarum Polaris 3


HYDRA napisał(a):

dosyć dobre ale w tym roku nie miałem okazji ich przetestować ze względu na łagodną Zimę i brak śniegu

Ocena: 4
jarek c napisał(a):

Świetne opony, bardzo dobrze trzymają na śliskim i mokrym asfalcie, błoto pośniegowe też ok. Właśnie wróciłem z Zieleńca gdzie było sporo śniegu, jestem bardzo zadowolony. Polecam bo w relacji jakość - cena nic lepszego raczej nie znajdziemy.

Ocena: 5
Tomek napisał(a):

To już 4 komplet tych opon (każdy w innym aucie, czyli innym rozmiarze). Opony są naprawdę dobre, stosunkowe ciche na suchej autostradzie nie wpływają na wzrost spalania i dobrze trzymają na śniegu. Auto całkiem fajnie trzyma się w zakrętach mimo tego, że jest to kombi a opona jest dosyć wysoka. Bieżnik bardzo dobrze odprowadza wodę i błoto tak więc cały czas czuć, że auto jedzie po asfalcie. Właściwie nie mam żadnych krytycznych uwag ale też nie przejeździłem na żadnym komplecie znaczącej liczby kilometrów. Właśnie przymierzam się do zmiany auta i pewnie znowu wybiorę barumy:)

Ocena: 5
Marcin napisał(a):

Zima nie była śnieżna ale dawały sobie radę bardzo dobrze.

Ocena: 5
Rafał napisał(a):

za tą cene polecam te opony

Ocena: 5
Waldemar Kępka napisał(a):

Spełnia moje wymagania

Ocena: 5
Damian P. napisał(a):

Polecam wszystkim! Żadnych problemów bez względu na nawierzchnię. Przede wszystkim bardzo ekonomiczne - niskie opory toczenia i oczywiście niskie zużycie paliwa, a przy zakupie korzystny stosunek jakości do ceny. Świetny wybór!

Ocena: 6
T.D napisał(a):

Polecam wszystkim użytkownikom. Są rewelacyjne.

Ocena: 5
yewo napisał(a):

Warto kupić.

Ocena: 5
Zibi napisał(a):

Opony spisywały się super.,Faktem jest, że nie było w tym roku dużo śniegu, ale myślę że i tak są warte polecenia. Cena przystępna a i oponki naprawdę spoko... Lepiej zakupić nowe na kilka lat niż używki corocznie i wyjdziemy za 3 lata na te same pieniądze...

Ocena: 5

Etykieta Barum Polaris 3 dla rozmiaru 205/55 R16 91 H

F
C
71 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Efektywność paliwowa - Wykazuje bardzo przeciętne zachowanie na mokrej nawierzchni. Ogumienie, które uzyskało notę F nie jest polecane na klimaty, w których występują częste opady deszczu.
  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Model Barum Polaris 3 uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 71dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.