Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Barum Quartaris 5

Barum Quartaris 5 - test opony

Opony całoroczne Testy opon całorocznych | Kalkulator opon

Barum Quartaris 5 to wielosezonowa opona budżetowa, która zaspokoi potrzeby kierowców poruszających się po dobrze utrzymanych nawierzchniach. Stanowi doskonałą alternatywę dla standardowego letniego i zimowego ogumienia, łącząc w sobie zalety obu tych typów. Wyprodukowana przez czeską firmę z koncernu Continental, oferuje bezpieczeństwo i komfort podróżowania poprzez:

  • skuteczne odprowadzanie wody, śniegu i błota spod czoła bieżnika,
  • optymalną elastyczność i sztywność zarówno latem, jak i zimą,
  • wysoką stabilność i doskonałe tłumienie nierówności.

Opony Barum Quartaris 5

Opony Barum Quartaris 5 są przeznaczone dla użytkowników kompaktowych samochodów osobowych, wyposażonych w felgi o rozmiarze od 13 do 18 cali. Sprawdzą się u kierowców o spokojnym stylu jazdy, wykorzystujących swe pojazdy głównie w terenach miejskich. Zapewniają bezpieczeństwo w każdych warunkach, a dzięki niewygórowanej cenie są osiągalne dla każdego kupującego. Choć test opon Barum Quartaris 5 nie został zorganizowany przez żadnego z ekspertów motoryzacyjnych, recenzje zadowolonych użytkowników w dużej mierze chwalą walory tego modelu.

Opinie o Barum Quartaris 5 podkreślają świetną amortyzację oraz doskonałe tłumienie nierówności przez te opony. Są one ciche i komfortowe, zachowując dobre parametry i precyzję kierowania nawet przy większych prędkościach. Pozwalają na skuteczne hamowanie na suchej i mokrej nawierzchni, sprawdzając się zarówno w letnich, jak i zimowych warunkach. Ważną zaletą jest także wyeliminowanie konieczności regularnych wizyt u wulkanizatora oraz kłopotliwego przechowywania drugiego kompletu ogumienia, a także atrakcyjny wygląd bieżnika i boków opony.

Ogumienie Barum Quartaris 5 będzie odpowiednie dla kierowców:

  • zwracających uwagę na ładny wygląd bieżnika, podnoszący prezencję pojazdu,
  • wymagających harmonijnych osiągów latem i zimą,
  • poruszających się po dobrze utrzymanych i odśnieżanych drogach.

Bieżnik Barum Quartaris 5


W modelu Barum Quartaris 5 zobaczymy kierunkowy bieżnik wzorowany na kształcie jodełki, który zapewnia harmonijne osiągi na suchej, mokrej i ośnieżonej nawierzchni. Poprzez zakrzywione zagłębienia skutecznie odprowadza wodę i błoto, zmniejszając ryzyko poślizgów oraz stabilizując samochód. Sieć poprzecznych lameli wpływa na optymalną elastyczność w każdych warunkach pogodowych oraz podtrzymanie odpowiedniej sztywności, niezbędnej w letnich temperaturach. Opona posiada estetyczny bieżnik, podkreślony wizerunkiem płatków śniegu i słońca, który pozytywnie wpływa na ogólny wygląd pojazdu.

Bieżnik Barum Quartaris 5

Opinie o oponieBarum Quartaris 5


Etykieta Barum Quartaris 5 dla rozmiaru 205/55 R16 94 V

C
C
72 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę C.
  • Efektywność paliwowa - Model Barum Quartaris 5 uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony