Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Barum SnoVanis 2

Barum SnoVanis 2 - test opony

Opony zimowe Testy opon zimowych | Kalkulator opon

Priorytetem producenta przy tworzeniu modelu Barum SnoVanis 2 było stworzenie opony, która zapewni kierowcom samochodów dostawczych maksymalny poziom bezpieczeństwa na mokrej nawierzchni. Udało się zbudować model, który nawet przy bardzo niskiej temperaturze chroni przed różnymi niebezpiecznymi zjawiskami pojawiającymi się na drogach zimą. 

Opona osiąga krótką drogę hamowania na zimowej nawierzchni oraz niskie opory toczenia, a więc jest godnym zainteresowania, ekonomicznym rozwiązaniem. Bardzo dobrą przyczepność na śniegu opona uzyskuje dzięki specjalnemu kształtowi i umieszczonym na każdym pojedynczym segmencie bieżnika głębokim rowkom. 

Bieżnik Barum SnoVanis 2


Bieżnik Barum SnoVanis 2

Opinie o oponieBarum SnoVanis 2


POLANOWSKI napisał(a):

Polecam!!!

Ocena: 5
Paweł Sakowski napisał(a):

Ciche , trwałe i majacę dobrą przyczepność, jestem zadowolony

Ocena: 5
Janusz napisał(a):

Bardzo dobra alternatywa dla osób szukających niezawodnych, a zarazem niedrogich opon.

Ocena: 5
Marcin T. napisał(a):

polecam

Ocena: 6
krzysztof napisał(a):

dobre opony za dobrą cenę

Ocena: 5
sol napisał(a):

dobre opony w swojej klasie polecam cena co do jakości

Ocena: 5
Viktor Rubis napisał(a):

Jak na tą grupę cenową nie spotkałem lepszych

Ocena: 5
Piotrek napisał(a):

Samochodem jeździ spokojna osoba, jest to RWD więc można powiedzieć że zimą dobre opony w takim typie są niezbędne. Auto pali mniej, dobrze trzyma się na śniegu, najlepiej na wodzie i błocie pośniegowym. Komfortu i ciszy nie oceniam bo to bus więc ciężko mówić o tak abstrakcyjnych rzeczach. Z wad dodam że mimo iż to opona C jest dość miękka na bokach. Poza tym opony jak i ten samochód - rewelacji nie ma ale zawsze odpala i dojedzie do celu a dzięki tym oponom dodatkowo zrobi to bezpiecznie mimo braku abs-u czy RWD. Polecam!

Ocena: 5
L.G napisał(a):

OPONA godna polecenia, bardzo dobrze trzyma się drogi jesienią i zimą. JESTEM bardzo zadowolony i polecam wszystkim zakup tych opon.

Ocena: 6
Roman napisał(a):

Opona wysokiej jakości w stosunku do ceny. Za te cenę najlepsze opony, pokonują długie trasy. Przyczepność do podłoża bardzo dobra i bieżnik też długo wytrzymuje. Polecam zakup tych opon, to nie pierwsze opony tej firmy i w przyszłości też pewnie zakupię.

Ocena: 5

Etykieta Barum SnoVanis 2 dla rozmiaru 165/70 R14 89/87

E
C
73 dB dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę E.
  • Efektywność paliwowa - Model Barum SnoVanis 2 uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)

Ocena klientów


5/6

Zobacz również opony