Partnerem strony jest:

Oponeo.pl - Opony online
Bridgestone Blizzak LM-80 EVO

Bridgestone Blizzak LM-80 EVO - test opony

Poznaj najnowszą propozycję Bridgestona dla kierowców SUV-ów. Przeczytaj informacje poniżej i sprawdź czy opona może spełnić Twoje oczekiwania.

Lepsza od najlepszej

Bridgestone Blizzak LM-80 EVO to następca bardzo utytułowanej opony Bridgestone Blizzak LM80, która w testach z 2012 roku zajmowała trzykrotnie 1. miejsce. Pierwszy z nich - test presitżowej organizacji ADAC - pokazał, że LM80 to opona bardzo dobrze zachowująca się na lodzie, charakteryzująca się krótką drogą hamowania na śniegu i mokrej drodze, redukująca zużycie paliwa. Oprócz 1. miejsca w teście ADAC opona zajęła najwyższe miejsce podium w testach ACE i GTÜ.

Jak podaje producent Bridgestone Blizzak LM-80 EVO jest lepszy od swojej poprzedniczki w trzech dziedzinach. Po pierwsze Bridgestone Blizzak LM-80 EVO ma inny układ lamelek, które poprawiają jeszcze osiągi opony na mokrej nawierzchni. 

Po drugie opona wykonana jest z mieszanki gumowej z większą ilością krzemionki, która w połączeniu z trzecim odnowionym elementem - zoptymalizowaną konstrukcją żebra centralnego i klocków barkowych - poprawia prowadzenie i trzymanie się drogi.

Co możesz zyskać?

Bridgestone Blizzak LM-80 EVO pozwala kierowcom wykorzystywać pełnię osiągów charakterystycznych dla SUV-ów. Japoński koncern zapewnia, że ten model opony został bardzo dobrze przygotowany na warunki panujące w czasie europejskiej zimy. Kierunkowy wzór bieżnika z lamelkami o zaawansowanym kształcie dba o przyczepność, prowadzenie na śniegu i lodzie oraz o zbalansowane prowadzenie na mokrej i suchej nawierzchni. Koncern gwarantuje, że dzięki nowej mieszance gumowej i lżejszej konstrukcji opona maograniczone opory toczenia, co pozwala Ci zaoszczędzić paliwo. 

Bieżnik Bridgestone Blizzak LM-80 EVO


Bieżnik Bridgestone Blizzak LM-80 EVO

Etykieta Bridgestone Blizzak LM-80 EVO dla rozmiaru 205/70 R15 96T

E
C
72 dB dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Efektywność paliwowa - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę E.
  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Model Bridgestone Blizzak LM-80 EVO uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opinie o oponieBridgestone Blizzak LM-80 EVO


Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)


Ocena klientów


0

Zobacz podobne opony