Partnerem strony jest:

Oponeo.pl - Opony online
Bridgestone Blizzak LM001

Bridgestone Blizzak LM001 - test opony

Zimowe opony Bridgestone Blizzak LM001 to absolutna klasa premium w kategorii opon zimowych do samochodów osobowych. Innowacyjne rozwiązania, jakimi są: zastosowane specjalnie wyselekcjonowanej mieszanki gumowej z kierunkową rzeźbą bieżnika i szerokimi kanałami do odprowadzania wody oraz lamelami 3 D w kształcie trapezu, gwarantują użytkownikowi maksimum bezpieczeństwa na zimowych nawierzchniach, niezależnie czy są oblodzone, pokryte śniegiem czy suche.

Taka budowa opon Blizzak LM001 fantastycznie i skuteczniej odprowadza wodę spod bieżnika, wspomaga prowadzenie każdego pojazdu, szybko bowiem reaguje na jakikolwiek ruch kierownicą, a ponadto idealnie współgra z systemami ABS i ESP.

Opony Blizzak LM001 to szeroka gama rozmiarów - do 54 wariantów od 14- 20 cali średnicy.

Bieżnik Bridgestone Blizzak LM001


Bieżnik Bridgestone Blizzak LM001

Etykieta Bridgestone Blizzak LM001 dla rozmiaru 205/55 R16 91 H

E
B
72 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Efektywność paliwowa - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę E.
  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Model Bridgestone Blizzak LM001 stanowi doskonały wybór dla kierowców ceniących sobie zarówno ekonomiczną, jak i ekologiczną jazdę. Może poszczycić się bardzo wysoką kategorią B efektywności paliwowej. Zminimalizowane opory toczenia pozwalają na odczuwalną oszczędność przy spalaniu paliwa, a dodatkowo sprawiają, że samochód emituje mniej spalin do atmosfery.
  • Generowany hałas

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opinie o oponieBridgestone Blizzak LM001