Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Bridgestone Blizzak W810

Bridgestone Blizzak W810 - test opony

Opony zimowe Testy opon zimowych | Kalkulator opon

Bridgestone Blizzak W810 to opona dedykowana właścicielom samochodów dostawczych, którym zależy zarówno na bezpiecznej, jak i ekonomicznej jeździe. Ten model opony to jeden z przykładów nowej generacji lamelowanych opon Bridgestone, które uzyskują jeszcze większy poziom bezpieczeństwa, trwałości i oszczędności niż dotychczas. Opona została oznaczona symbolem płatka śniegu, co oznacza, że gwarantuje niezawodność nawet w najcięższych warunkach zimowych. 

Bridgestone Blizzak W810 posiada zoptymalizowaną konstrukcję bieżnika, której krawędzie zwiększają przyczepność opony w trakcie hamowania i zakręcania na śniegu, lodzie i mokrej nawierzchni. 

Dzięki nowoczesnej mieszance gumowej i lekkiej konstrukcji opona jest wysoce odporna na ścieranie, a jednocześnie charakteryzuje się niskimi oporami toczenia i zużyciem paliwa. Za wysoką trwałość opony odpowiedzialna jest specjalna osowa, która stała się już znakiem rozpoznawczym trwałości opon Bridgestone. Testy Bridgestona pokazują, że Bridgestone Blizzak W810 ma aż o 20-40% większą żywotność niż opony poprzedniej generacji. 

Producent zapewnia, że Bridgestone Blizzak W810 powoduje, że jazda w każdych warunkach zimowych będzie stabilna. Wszystko za sprawą nowoczesnych, trójwymiarowych lameli i niższego profilu opony.

Bieżnik Bridgestone Blizzak W810


Bieżnik Bridgestone Blizzak W810

Opinie o oponieBridgestone Blizzak W810


Viola napisał(a):

Kupować i użytkować :)

Ocena: 5
Kamil napisał(a):

Całkiem dobre opony nie sprawiające problemów.

Ocena: 5
leon napisał(a):

opony zachowują się rewelacyjnie na każdej nawierzchni t5 nawet na błocie radzi sobie bez problemu

Ocena: 5
Długi napisał(a):

Opona bardzo dobra, rewelacyjna na śniegu, przy tylnym napędzie nawet pusty idzie pod każdą górkę, a to najważniejsze, cicha, trochę szybko się zużywa, ale na pewno wytrzyma jeszcze jeden sezon zimy na przodzie. Obecnie opony po przebiegu 48tys km, każdą zimę jeździłem na innych oponach, teraz na pewno zostanę przy tych.

Ocena: 6
Sławek napisał(a):

Godne polecenia

Ocena: 5
Piotr Matuszek napisał(a):

Opony godne polecenia.

Ocena: 6
Wojciech napisał(a):

Opony super, bardzo dobre

Ocena: 6
Pawel napisał(a):

Bardzo dobra opona na mokry asfalt, snieg, błoto posniegowe. Polecam.

Ocena: 5
Tomasz napisał(a):

Opony nie sprawiały kłopotów, ciche i wytrwałe

Ocena: 5
Robert Kujawski napisał(a):

Bardzo dobre opony, jedne z najlepszych jakie miałem okazję używać. Polecam są naprawdę warte swojej ceny.

Ocena: 5

Etykieta Bridgestone Blizzak W810 dla rozmiaru 175/75 R14 99R

F
C
75 dB dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Wykazuje bardzo przeciętne zachowanie na mokrej nawierzchni. Ogumienie, które uzyskało notę F nie jest polecane na klimaty, w których występują częste opady deszczu.
  • Efektywność paliwowa - Model Bridgestone Blizzak W810 uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
7 Test opon zimowych ADAC 2019 w rozmiarze 205/65 R16 C (do samochodów dostawczych)

Ocena klientów


5/6

Zobacz również opony