Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Bridgestone Dueler Sport

Bridgestone Dueler Sport - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Bridgestone Dueler Sport to model letni klasy premium, przeznaczony do jazdy w trudniejszym terenie. Stworzony jest przez japoński koncern i łączy w sobie wysokie osiągi oraz doskonałą jakość wykonania. Wśród jego najważniejszych zalet warto wymienić:

  • dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne,
  • powolne i równomierne ścieranie się bieżnika,
  • zrównoważone parametry na suchej i mokrej nawierzchni.

Opony Bridgestone Dueler Sport

Ogumienie Bridgestone Dueler Sport jest oferowane w rozmiarach od 16 do 21 cali, ciesząc się szczególnym powodzeniem wśród kierowców pojazdów typu SUV, większych crossoverów i samochodów z napędem na 4 koła. Jego konstrukcja pozwala na bezpieczną i komfortową jazdę przez cały letni sezon, zarówno po asfalcie, jak i po bezdrożach.

Testy opon Bridgestone Dueler Sport zostały przeprowadzone w latach 2013 oraz 2017. W roku 2013 model w rozmiarze 255/55 R18 uplasował się na 5 spośród 11 dostępnych miejsc w rankingu Auto Review. W 2017 roku wersja 235/50 R18 uzyskała 7 lokatę w teście letnich opon do samochodów typu SUV, zorganizowanym przez Auto Bild. W tym samym roku w sprawdzianie ADAC wymiaru 215/65 R16 opony Bridgestone Dueler Sport znalazły się na 13 z 15 możliwych miejsc.

Opinie o Bridgestone Dueler Sport podkreślają, że jest to godne polecenia letnie ogumienie, które zaskakuje wysokimi osiągami, dostępnymi w atrakcyjnej cenie. Dobrze radzi sobie w mniej wymagającym terenie, zapewniając optymalną stabilność w zakrętach oraz przy większych prędkościach. Gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa oraz nie wykazuje objawów nadmiernego zużycia, umożliwiając wydłużoną eksploatację.

Opony Bridgestone Dueler Sport będą dobrym wyborem dla kierowców:

  • samochodów typu SUV czy crossover, poruszających się sporadycznie w trudniejszym terenie,
  • szukających dobrych jakościowo opon w przystępnej cenie,
  • zwracających dużą uwagę na komfort i bezpieczeństwo podróżowania w każdych warunkach atmosferycznych.

Bieżnik Bridgestone Dueler Sport


W modelu Bridgestone Dueler Sport producent zastosował symetryczny bieżnik, odpowiedzialny za zrównoważone osiągi na suchej i mokrej nawierzchni. Dzięki szerokim rowkom skutecznie odprowadza wodę, ograniczając ryzyko poślizgu wodnego. Wzmocniona konstrukcja oraz mieszanka z krzemionką jest wyjątkowo odporna na uszkodzenia mechaniczne. Równomierny nacisk na podłoże minimalizuje zużycie bieżnika, który nie traci swoich właściwości przez cały okres eksploatacji. Dopracowany wzór gwarantuje także dobre tłumienie nierówności oraz wysoki komfort podróżowania w każdych warunkach.

Bieżnik Bridgestone Dueler Sport

Opinie o oponieBridgestone Dueler Sport


Etykieta Bridgestone Dueler Sport dla rozmiaru 205/55 R17 91 V

E
C
71 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę C.
  • Efektywność paliwowa - Model Bridgestone Dueler Sport uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria E oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 71dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony