Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Bridgestone Potenza RE050 Ecopia

Bridgestone Potenza RE050 Ecopia - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Potenza RE050 Ecopia to letnie opony z segmentu premium od japońskiego koncernu Bridgestone. Przeznaczone są przede wszystkim dla samochodów z mocnymi silnikami. Charakteryzują się bardzo dobrym trzymaniem się jezdni oraz krótką drogą hamowania w każdych warunkach. Dowodem ich jakości jest to, że stanowią fabryczne wyposażenie Mercedesów klasy S.

Opony Bridgestone Potenza RE050 Ecopia

Należą do serii Potenza skupiającej się na zagwarantowaniu kierowcom najwyższych możliwych osiągów podczas dynamicznej jazdy. W czasie tworzenia tego modelu wykorzystano system UNI-T pozwalający sprostać tym wymaganiom. Złożony jest on z trzech opracowanych przez Bridgestone udoskonaleń, które wzajemnie się uzupełniają.

Pierwsze z nich to O-Bead zapewniające lepsze przyleganie gumy do obręczy. Opona jest dzięki niemu bardziej okrągła, co przekłada się na niższe opory toczenia. Drugim jest specjalna mieszanka gumowa z technologią L.L Carbon. Sadza to standardowy w branży oponiarskiej dodatek, który zwiększa odporność gumy na zużycie. Jednak cząsteczki sadzy użyte w tym modelu japońskiego producenta łączą się w długie łańcuchy. Dzięki temu rozkładają działające na nie siły w większym stopniu równomiernie. Przez to są bardziej wytrzymałe i lepiej chronią przed pęknięciami i innymi uszkodzeniami. Ostatnim elementem UNI-T jest zastosowanie COCS, czyli modelowania komputerowego, które zapewnia optymalną konstrukcję opon.

Model ten nie brał jeszcze udziału w niezależnych testach przeprowadzonych przez organizację lub czasopismo motoryzacyjne. Jednak opinie o Bridgestone Potenza RE050 Ecopia wyrażane przez kierowców, którzy mieli już okazję na nich jeździć, są w zdecydowanej większości pozytywne. Potwierdzają oni ich wysoką jakość wykonania oraz sprawne hamowanie zarówno na mokrych, jak i suchych nawierzchniach.

Bieżnik Bridgestone Potenza RE050 Ecopia


Posiada charakterystyczną dla opon letnich klasy premium rzeźbę asymetryczną. Charakteryzuje się ona odmiennymi wzorami po zewnętrznej i wewnętrznej stronie bieżnika. Zadaniem pierwszej jest zapewnienie właściwej przyczepności podczas pokonywania zakrętów oraz jazdy po suchej drodze. Natomiast druga odpowiada przede wszystkim za poruszanie się i hamowanie na mokrych nawierzchniach. Proces usuwania spod kół wody wspomagany jest przez cztery szerokie rowki główne znajdujące się w centralnej części opony. Pomagają one zapobiegać aquaplaningowi, czyli wpadnięciu w poślizg spowodowany nadmiernym nagromadzeniem się płynu pomiędzy ogumieniem a jezdnią.

Bieżnik Bridgestone Potenza RE050 Ecopia

Opinie o oponieBridgestone Potenza RE050 Ecopia


Etykieta Bridgestone Potenza RE050 Ecopia dla rozmiaru 245/40 R18 97 Y

C
B
72 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Charakteryzuje się doskonałymi parametrami na mokrej nawierzchni. Skrócona droga hamowania i wyśmienita przyczepność zostały docenione przez organy kontrolne. Produkt uzyskał świetną notę B, która plasuje go w ścisłej światowej czołówce.
  • Efektywność paliwowa - Model Bridgestone Potenza RE050 Ecopia uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony