Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Bridgestone RE050A

Bridgestone RE050A - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Bridgestone RE050A to model letni, należący do segmentu premium. Został zaprojektowany przez światowej sławy producenta, w którego ofercie znajdziemy takie popularne wersje, jak Turanza, Potenza czy Weather Control. Zapewnia maksymalne osiągi oraz doskonałą jakość wykonania, charakterystyczne dla produktów tej japońskiej firmy. Wśród jego najważniejszych zalet należy wymienić:

  • doskonałą przyczepność i sterowność niezależnie od pogody,
  • wysoką odporność na uszkodzenia i ścieranie bieżnika,
  • bardzo dobry komfort podróżowania, związany z niskim hałasem i niewielkimi oporami toczenia.

Opony Bridgestone RE050A

Ogumienie Bridgestone RE050A zostało stworzone, aby zaspokoić potrzeby kierowców o bardziej dynamicznym stylu jazdy. Pasuje ono do samochodów z felgami w rozmiarze od 15 do 20 cali, typowych dla większości miejskich, kompaktowych i sportowych pojazdów. Dotychczas test opon Bridgestone RE050A nie został przeprowadzony przez żadną organizację motoryzacyjną, jednak cieszą się one przychylnymi recenzjami wielu użytkowników.

Opinie o Bridgestone RE050A podkreślają wyjątkową trwałość i uniwersalność tego modelu w każdych warunkach. Opony wyjątkowo powoli się ścierają oraz nie tracą swych właściwości wraz z upływem czasu. Zapewniają doskonały poziom bezpieczeństwa, wysoką stabilność i przewidywalność również w czasie deszczu czy większych prędkości. Zależnie od modelu samochodu mogą także gwarantować cichą eksploatację oraz dobre tłumienie napotkanych na drodze nierówności, podnosząc ogólny komfort podróżowania.

Opony Bridgestone RE050A są w szczególności polecane kierowcom:

  • preferującym zarówno umiarkowany, jak i bardziej agresywny styl prowadzenia,
  • szukającym wyjątkowo stabilnych i przewidywalnych opon, które zagwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa przy dużych prędkościach i w zakrętach,
  • chcących nabyć model, który wytrzyma przynajmniej kilka kolejnych, letnich sezonów.

Bieżnik Bridgestone RE050A


W wersji RE050A marki Bridgestone zobaczymy asymetryczny bieżnik, typowy dla wysokiej klasy modeli ogumienia. Jego szerokie rowki efektywnie odprowadzają wodę, minimalizując ryzyko aguaplaningu i skracając drogę hamowania na mokrej nawierzchni. Dodatkowo zapobiegają one przegrzewaniu się opony, dzięki czemu nie niszczy się ona w trakcie szybszej jazdy. Nowoczesna mieszanka jest wyjątkowo lekka, a zarazem wytrzymała, zmniejszając ryzyko mechanicznych uszkodzeń i przedwczesnego zużycia. Wpływa ona także na zredukowanie oporów toczenia, a w konsekwencji – mniejszy hałas, niższe spalanie i ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Bieżnik Bridgestone RE050A

Opinie o oponieBridgestone RE050A


Etykieta Bridgestone RE050A dla rozmiaru

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony