Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Bridgestone Weather Control A005

Bridgestone Weather Control A005 - test opony

Opony całoroczne Testy opon całorocznych | Kalkulator opon

Bridgestone Weather Control A005 to model całoroczny, należący do segmentu premium. Wyprodukowany został przez japońską firmę o doskonałej renomie i cieszy się bardzo dobrymi opiniami użytkowników oraz specjalistów. Wśród jego najważniejszych zalet warto wymienić:

  • harmonijne osiągi w każdych warunkach,
  • maksymalnie wydłużony okres eksploatacji,
  • wysokie parametry, utrzymujące się przez cały czas użytkowania opon.

Opony Bridgestone Weather Control A005

Opony Bridgestone Weather Control A005 są przeznaczone do samochodów osobowych o felgach w rozmiarze od 15 do 20 cali. Dzięki starannie dopracowanej formule pozwalają na bezpieczne i komfortowe podróżowanie zarówno latem, jak i zimą – bez konieczności regularnych wizyt u wulkanizatora.  Model dostępny jest w atrakcyjnej cenie i zyskuje coraz większą popularność wśród polskich kierowców.

Testy opon Bridgestone Weather Control A005 miały miejsce w 2018 i 2019 roku. Do najważniejszych osiągnięć tego modelu należy pierwsze miejsce w sprawdzianie opon wielosezonowych w rozmiarze 195/65 R15, przeprowadzonym przez Auto Bild w 2018 roku. Warto wymienić również najwyższą lokatę w teście tej samej organizacji, zorganizowanym dla wersji 225/45 R17 w roku 2019.

Opinie o Bridgestone Weather Control A005 wskazują, że jest to doskonała opona o harmonijnych osiągach i atrakcyjnym, nowoczesnym wyglądzie. Użytkownicy chwalą doskonałą kontrolę trakcji i skróconą drogę hamowania, a także pełną przewidywalność manewrów. Model ten dorównuje poziomem hałasu cichym oponom letnim, a bardzo dobre parametry na śniegu podnoszą komfort i bezpieczeństwo podróżowania nawet w ekstremalnych warunkach.

Opony Bridgestone Weather Control A005 są dedykowane dla kierowców:

  • którzy wymagają maksymalnego czasu eksploatacji bez utraty wysokich parametrów,
  • szukają najwyższej jakości kompromisu pomiędzy letnim a zimowym ogumieniem,
  • chcą ograniczyć czas i koszty na dwukrotną wymianę opon w ciągu roku.

Bieżnik Bridgestone Weather Control A005


W modelu Bridgestone Weather Control A005 zastosowano symetryczny bieżnik w kształcie jodełki, z dodatkiem nowoczesnych lamelek. Dzięki temu wykazuje on nadzwyczajne osiągi podczas deszczu, oferując najkrótszą drogę hamowania w porównaniu z innymi oponami wielosezonowymi. Duża liczba klocków na barku opony odpowiada za wysoką przyczepność na śniegu, a szerokie rowki skutecznie odprowadzają wodę i błoto, zapobiegając niebezpiecznym poślizgom. Nowoczesna mieszanka z krzemionką zapewnia optymalną elastyczność w każdej temperaturze, znacząco wydłużając żywotność tego ogumienia.

Bieżnik Bridgestone Weather Control A005

Opinie o oponieBridgestone Weather Control A005


Etykieta Bridgestone Weather Control A005 dla rozmiaru 205/55 R16 91 H

C
A
71 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Charakteryzuje się doskonałymi parametrami na mokrej nawierzchni. Skrócona droga hamowania i wyśmienita przyczepność zostały docenione przez organy kontrolne. Produkt uzyskał świetną notę A, która plasuje go w ścisłej światowej czołówce.
  • Efektywność paliwowa - Model Bridgestone Weather Control A005 uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 71dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony