Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Continental Sport Contact 3

Continental Sport Contact 3 - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Bieżnik Continental Sport Contact 3


Bieżnik Continental Sport Contact 3

Opinie o oponieContinental Sport Contact 3


Darek napisał(a):

Opony świetne. Do sportowej jazdy jeszcze lepsze. Niestety, są bardzo wrażliwe na dziury. Poszły mi już trzy opony. Za każdym razem wyskauje bąbel, który ją dyskwalifikuje z dalszej jazdy.

Ocena: 5
Marcin napisał(a):

To mój drugi komplet tych opon. Na poprzednim przejechałem ok. 45tys.km, na obecnym, do tej pory, ok. 8tys.km. Świetnie trzymają na suchym, hamowanie rewelacja, są ciche, na śniegu nie testowałem. Przy rozmiarze 225/45R17 naprawdę dobrze tłumią nierówności - mam porównanie z innymi modelami opon. Przy umiarkowanym stylu jazdy ścieralność ok. 1-1,5mm na 10tys. km, przy okazji - sprawdzajcie regularnie ciśnienie w oponach to dłużej na nich pojeździcie! Wzór bieżnika i profilu opony idealny, niby nie okiem kupuje się opony ale te Continentale wyglądają naprawdę dobrze! Polecam, zresztą nie kupiłbym ich ponownie, gdyby nie były tego warte.

Ocena: 6
Karol napisał(a):

super opony ale mogłyby być cichsze i bardziej ekonomiczne, ogólna ocena 5+

Ocena: 6
Becia napisał(a):

Opony godne polecenia.

Ocena: 5
Bmw napisał(a):

Opony powyżej przebiegu 20000 km zaczęły hałasować (buczeć).

Ocena: 5
Spark napisał(a):

Zużyłem już drugi komplet tych opon w Passacie B6 170 KM TDI CR. Miałem je od nowości i muszę przyznać, że są rewelacyjne. Oba komplety "dojechałem" do znaczników. Opona dobra do jazdy agresywnej jak i typowej miejskiej. Świetna na suchy i mokry asfalt. Świetnie odprowadza wodę. Na suchym asfalcie czuć kiedy ma optymalną temperaturę. Przy dużych prędkościach auto bardzo stabilne nawet pod 240 km/h. Dzięki sportowemu bieżnikowi ma niskie opory toczenia i nie jest głośna. Jeździłem nią na śniegu. Jak na letnią jest całkiem nieźle, ale widać, że to typowa letnia guma. Na jednym komplecie robiłem po 35000 km.

Ocena: 6
Nicholspg napisał(a):

Wydaje mi się, że wolno się zużywają. Jeszcze ich nie używałem na śniegu.

Ocena: 5
stiw napisał(a):

Po założeniu i wyważeniu opon, niestety przy ok. 80 km/h zaczynają strasznie hałasować/buczeć, po czym po pewnym czasie to ustaje i jest w porządku. Może muszą się ułożyć lub dogrzać, zobaczymy. Poza tym mankamentem na początku opona jest niezła. Dałem za nią tak dobre pieniądze że musiała by chyba eksplodować abym nie był zadowolony.

Ocena: 5
Andrzej napisał(a):

Oponę trudno wprowadzić w poślizg w warunkach typowo drogowych (miasto, droga). Na ubitym śniegu pozostaje przewidywalna. Po przejechanych 5000 km nie mam większych uwag. Pozdrawiam.

Ocena: 6
Ula napisał(a):

Polecam wszystkim klientom zakup opon tej właśnie firmy. Opony trzymają się bardzo dobrze na drodze , nawet tej zaśnieżonej.

Ocena: 6

Etykieta Continental Sport Contact 3 dla rozmiaru 195/40 R17 81 V

F
B
73 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Charakteryzuje się doskonałymi parametrami na mokrej nawierzchni. Skrócona droga hamowania i wyśmienita przyczepność zostały docenione przez organy kontrolne. Produkt uzyskał świetną notę B, która plasuje go w ścisłej światowej czołówce.
  • Efektywność paliwowa - Model Continental Sport Contact 3 posiada bardzo niską kategorię F efektywności paliwowej. Opona nie powoduje obniżenia poziomu spalania ani emisji zanieczyszczeń. Produkty o niskiej kategorii często charakteryzują się nieco lepszą przyczepnością, ale są o wiele mniej ekonomiczne.
  • Generowany hałas

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
1 Test opon letnich "EVO" 2012 w rozmiarze 235/40 R17
6 Test opon letnich "Auto Express" 2011 w rozmiarze 225/45 R17
6 Test opon letnich "Auto Zeitung" 2011 w rozmiarze 225/45 R17
3 Test opon letnich "Autobild" 2011 w rozmiarze 225/40 R18
2 Test opon letnich "Auto Motor und Sport" w rozmiarze 225/45 R17
1 Test opon letnich UHP "Auto Bild" 2010 w rozmiarze 225/45 R17
1 Test opon letnich "Autocar" 2010 w rozmiarze 225/45 R17 - RWD
10 Test opon zimowych "EVO" 2011 w rozmiarze 225/45 R17

Ocena klientów


6/6

Zobacz również opony