Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Continental SportContact 6

Continental SportContact 6 - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Continental Sportcontact 6 to propozycja letniego ogumienia klasy premium, przygotowana przez znanego na całym świecie producenta. Łączy w sobie maksymalne osiągi, wysoką jakość wykonania i wydłużoną trwałość, które zostały docenione zarówno przez specjalistów, jak i szerokie grono zadowolonych użytkowników. Do najważniejszych zalet omawianego modelu należą:

  • doskonała przyczepność, wpływająca na skrócenie drogi hamowania i lepsze prowadzenie,
  • niskie opory toczenia, ograniczające spalanie i hałas generowany w czasie jazdy,
  • stabilność i przewidywalność nawet w przypadku wysokich prędkości.

Opony Continental Sportcontact 6

Ogumienie Continental Sportcontact 6 to produkt stworzony z myślą o kierowcach aut sportowych i samochodów o wysokich osiągach. Oferowany w rozmiarach od 18 do 24 cali, trafia w potrzeby większości właścicieli tego typu pojazdów. Jego starannie dopracowane parametry są cenione zarówno przez ekspertów z dziedziny motoryzacji, jak i użytkowników, którzy mieli okazję korzystać z tego modelu ogumienia.

Testy opon Continental Sportcontact 6 były prowadzone w latach 2016-2020. W większości z nich omawiany model zwyciężył, otrzymując oceny wzorowe i szczególnie polecane. Na pierwszej pozycji zobaczymy go w rankingach wielu rankingach różnych organizacji dla rozmiarów 255/35 R20 (w roku 2016), 235/35 R19 (2016), 235/35 R19 (2017), 265/35 R19 (2018), 245/30 R20 (2019), 265/35 R19 (2020), 245/35 R19 (2020). W pozostałych specjalistycznych testach model ten także uzyskiwał wysokie lokaty w czołówce lub bezpośrednio za nią. Pokazuje to, że opony Continental osiągają wybitne wyniki w wielu różnych rozmiarach, co z kolei jest najlepszym dowodem na ich solidną jakość.

Opinie o Continental Sportcontact 6 wyraźnie potwierdzają doskonałe osiągi, ukazane w wynikach profesjonalnych rankingów. Użytkownicy twierdzą, że jest to model o najwyższym stopniu przyczepności i przewidywalności nawet przy bardzo dużych prędkościach. Zapewnia on krótką drogę hamowania na suchej i mokrej nawierzchni, jest cichy i komfortowy, a po przejechaniu kilkunastu tysięcy kilometrów nie wykazuje objawów nadmiernego zużycia. Sprawdza się on u kierowców preferujących dynamiczny i bardziej agresywny styl prowadzenia.

Bieżnik Continental SportContact 6


W modelu Sportcontact 6, będącym następcą wersji ContiSportContact 5, zobaczymy jeszcze bardziej dopracowane szczegóły, wpływające na maksymalne bezpieczeństwo podróżowania. Asymetryczny bieżnik wyposażono w innowacyjną kompozycję bloków, zaawansowaną technologicznie część barkową, samoblokujące się elementy oraz wzmocnione żebro, zwiększające przyczepność i precyzję sterowania. Elastyczna mieszanka oraz duża powierzchnia styku z jezdnią sprawiają, że jazda jest cicha i komfortowa, a opona wyjątkowo trwała, zachowująca swe wysokie osiągi przez cały okres eksploatacji.

Bieżnik Continental SportContact 6

Opinie o oponieContinental SportContact 6


Etykieta Continental SportContact 6 dla rozmiaru 225/35 R19 88 Y

E
A
71 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Charakteryzuje się doskonałymi parametrami na mokrej nawierzchni. Skrócona droga hamowania i wyśmienita przyczepność zostały docenione przez organy kontrolne. Produkt uzyskał świetną notę A, która plasuje go w ścisłej światowej czołówce.
  • Efektywność paliwowa - Model Continental SportContact 6 uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria E oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 71dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
1 Test opon letnich ADAC 2020 w rozmiarze 225/40 R18

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony