Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Continental WinterContact TS 850 P

Continental WinterContact TS 850 P - test opony

Opony zimowe Testy opon zimowych

Niemiecka firma Continental powstała już w 1871 roku. Dzisiaj to potężny koncern, który w swojej grupie zawiera takie marki opon jak Barum czy Semperit. Samo logo Continental na ściance opony gwarantuje, że mamy do czynienia z wysoką jakością. Ogumienie tego producenta znajdziemy w rozmaitych markach samochodowych - od BMW po Porsche. Opony zimowe Continental oferują m.in.:

  • rozwiązania poprawiające kontrolę nad autem na suchej, mokrej i zaśnieżonej nawierzchni;
  • autorskie technologie, zwiększające komfort użytkowania i bezpieczeństwo.

Gdy opony Continental TS850 były wprowadzane na rynek, producent zapewniał, że w porównaniu ze swoimi poprzednikami (ContiWinterContact oraz ContiCrossContact) będą to modele jeszcze lepsze pod względem prowadzenia na suchej i mokrej nawierzchni, a także zapewniające większą przyczepność i krótszą drogę hamowania. Zważywszy jednak, że poprzednicy modelu WinterContact TS 850 nie mieli z tymi elementami większym problemów, trzeba otwarcie powiedzieć, że Continental nie miał bardzo trudnego zadania.

Czym są opony Continental WinterContact TS 850 P? Zgodnie z duchem niemieckiej motoryzacji, są to produkty przemyślane w najmniejszym szczególe, starające się być zawsze o krok przed konkurencją. W budowie tych opon na uwagę zasługują dwa elementy: bieżnik, który zapewnia optymalną przyczepność w każdych warunkach pogodowych, a także ściany boczne, które zostały zmniejszone w stosunku do poprzedników, a co za tym idzie - wpłynęły na poprawę przyczepności oraz niższe opory toczenia, co zmniejsza zużycia paliwa.

Kolejną cechą tego modelu jest wielość wykorzystanych technologii, które stanowią autorskie rozwiązania firmy Continental. Opisywany model wyposażony jest w technologie ActiveBand, która skraca drogę hamowania na mokrej i suchej nawierzchni. Dodatkowo system S-GRIP poprawia trakcję na śniegu dzięki dużej liczbie wzdłużnie umieszczonych bloków i lameli.

Jeszce jedną innowacją jest technologia ContiSeal, która pomaga uszczelnić oponę w sytuacji, gdy dojdzie do drobnych uszkodzeń jej czoła. W praktyce oznacza to, że jeśli opona zostanie przebita przedmiotem o średnicy nie większej niż 5 mm, uszkodzenie zostanie automatycznie zaklejone substancją polimerową, aby zapobiec utracie powietrza.

Warto zwrócić także uwagę, że Continental WinterContact TS 850 przystosowane są do jazdy po nieutwardzonych drogach, co powinno zadowolić tych kierowców, dla których codzienny dojazd z domu do pracy nie prowadzi wyłącznie przez asfaltowe ulice.

Continental WinterContact TS 850 P oferują:

  • autorskie technologie, poprawiające komfort i bezpieczeństwo;
  • wytrzymałość w niskich temperaturach i na drogach nieutwardzonych;
  • cenę adekwatną do wysokiej jakości.

Omawiane opony dostępne są w rozmiarach od 14 do 21 cali. Wyposażone są w indeksy prędkości H (maksymalnie 210 km/h), V (240 km/h) oraz W (270 km/h). Maksymalny nacisk na oponę wynosi 670 kg, czyli więcej niż u większości konkurentów. Ogumienie posiada unijny certyfikat 3PMSF.

 

Bieżnik Continental WinterContact TS 850 P


Asymetryczny bieżnik tego modelu został zaprojektowany tak, aby sprostać suchej, mokrej oraz zaśnieżonej nawierzchni. Producent zastosował tutaj krótsze niż w poprzednich modelach odstępy między poszczególnymi lamelami, które odpowiadają za przyczepność. Głęboki rowek wzdłuż bieżnika zapewnia doskonałe odprowadzanie wody i śniegu. Ponadto bieżnik zapewnia dobrą przyczepność na suchej nawierzchni, dzięki zwiększonej sztywności oraz zastosowaniu technologii PowerSipes. Bieżnik opony odporny jest na uszkodzenia zewnętrzne.

Bieżnik Continental WinterContact TS 850 P

Opinie o oponieContinental WinterContact TS 850 P


Sunco napisał(a):

Ok

Ocena: 6
Rafał napisał(a):

Dobre opony w rozsądnej cenie jak na segment premium.

Ocena: 5
Marcin napisał(a):

Dobra opona za dobre pieniądze

Ocena: 4
Jan Rogóż napisał(a):

Bardzo dobra opona, zarówno na śniegu, błocie pośniegowym oraz na suchej nawierzchni zachowanie bardzo dobre. Niemal od zawsze stosuję opony Continentala.

Ocena: 5
Arek napisał(a):

Dobre i godne polecenia opony.

Ocena: 5
Kaz napisał(a):

Polecam

Ocena: 5
Bandit napisał(a):

W opisie zaznaczyłem awaryjność, gdyż nie wytrzymały dwie prawe opony (wraz z felgami) spotkania z wystającym krawężnikiem. Opony bardzo dobre, ale dość drogie. W moim aucie bardzo ciche, mięciutkie, kleją się do podłoża.

Ocena: 6
KAROLINA napisał(a):

Opony warte polecenia. Produkt godny swojej ceny, świetnie się spisuje w każdych warunkach.

Ocena: 5
TD napisał(a):

Bardzo dobre opony, sprawdzają się bez zarzutu.

Ocena: 5
Wojtek napisał(a):

Jestem zadowolony z zakupu. Opona zapewnia bardzo dobrą przyczepność zarówno na śniegu, jak i na mokrej nawierzchni, także przy dynamicznej jeździe. Jak na oponę zimową jest dosyć cicha i komfortowa.

Ocena: 5

Etykieta Continental WinterContact TS 850 P dla rozmiaru 155/70 R19 84 T

C
C
71 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Efektywność paliwowa - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę C.
  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Model Continental WinterContact TS 850 P uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 71dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.