Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Cooper Zeon CS Sport

Cooper Zeon CS Sport - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Bieżnik Cooper Zeon CS Sport


Bieżnik Cooper Zeon CS Sport

Opinie o oponieCooper Zeon CS Sport


Etykieta Cooper Zeon CS Sport dla rozmiaru 205/40 R17 84 W

E
A
70 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę E.
  • Efektywność paliwowa - Model Cooper Zeon CS Sport stanowi doskonały wybór dla kierowców ceniących sobie zarówno ekonomiczną, jak i ekologiczną jazdę. Może poszczycić się bardzo wysoką kategorią A efektywności paliwowej. Zminimalizowane opory toczenia pozwalają na odczuwalną oszczędność przy spalaniu paliwa, a dodatkowo sprawiają, że samochód emituje mniej spalin do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 70dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
13 Test opon letnich "Auto Zeitung" 2015 w rozmiarze 225/40 R18
15 Test opon letnich ADAC 2020 w rozmiarze 225/40 R18

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony