Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Dębica Navigator

Dębica Navigator - test opony

Opony całoroczne Testy opon całorocznych | Kalkulator opon

Dębica Navigator to polska, wielosezonowa opona sektora ekonomicznego, wyprodukowana pod patronatem koncernu Goodyear. W ofercie producenta są dostępne również wersje całoroczne Navigator 2 oraz dedykowane ściśle na zimę lub lato. Model Navigator zapewnia atrakcyjne parametry dostępne w niskiej cenie, dzięki czemu sprawdza się w większości samochodów podróżujących po dobrze utrzymanych drogach. Do najważniejszych zalet tego ogumienia należą:

  • odpowiednia elastyczność i odporność,
  • skuteczne odprowadzanie wody spod czoła bieżnika,
  • optymalna kontrola nad pojazdem i precyzja prowadzenia w każdych warunkach.

Opony Dębica Navigator

Opony Dębica Navigator są przeznaczone do samochodów niższej i średniej klasy, poruszających się na kołach w rozmiarze od 12 do 15 cali. Dzięki odpowiednio elastycznej mieszance sprawdzą się zarówno latem, jak i zimą, pozwalając na bezpieczne przemieszczanie się. Zaawansowana technologicznie guma sprawia, że są one dość trwałe i zdatne do eksploatacji przez kilka kolejnych sezonów.

Model ten dotychczas nie wziął udziału w żadnym teście, organizowanym przez ekspertów motoryzacyjnych. Opinie o Dębica Navigator podkreślają, że jest to dobra opona dla rozważnych kierowców, preferujących umiarkowany styl jazdy. Doskonale sprawuje się na suchej nawierzchni, sprawnie pokonując drogę również w gorszych, zimowych warunkach. Najwyższe parametry zapewnia w pierwszym roku użytkowania; niestety jej osiągi nieco spadają wraz z upływem czasu. Opony te są dość miękkie, a w konsekwencji – wygodne i ciche, gwarantując dobry komfort jazdy.

Ogumienie Dębica Navigator to bardzo dobra propozycja dla kierowców, którzy:

  • chcą nabyć tanie, wielosezonowe opony do rozsądnego podróżowania przez cały rok,
  • wolą ograniczyć konieczność corocznych wizyt u wulkanizatora,
  • nie wymagają maksymalnych osiągów, dostosowując swój styl jazdy do warunków panujących na drodze.

Bieżnik Dębica Navigator


W oponach Dębica Navigator wykorzystano symetryczny bieżnik, odpowiedzialny za harmonijne osiągi na każdej nawierzchni. Jego dopracowane rowki szybko odprowadzają wodę, minimalizując ryzyko poślizgów. Optymalnie wyprofilowane klocki i bloki gwarantują przyczepność na śniegu i błocie pośniegowym, a promieniste nacięcia zapewniają wysoką precyzję sterowania pojazdem. Wzmocniona konstrukcja i równomierny rozkład nacisku na podłoże powodują równomierne zużywanie się opony oraz tłumią napotkane na drodze nierówności. Bieżnik posiada również ciekawą, nowoczesną rzeźbę, która nadaje mu atrakcyjny wygląd.

Bieżnik Dębica Navigator

Opinie o oponieDębica Navigator


Etykieta Dębica Navigator dla rozmiaru 165/65 R14 79 T

E
E
68 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę E.
  • Efektywność paliwowa - Model Dębica Navigator uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria E oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Opona ma doskonałe właściwości akustyczne. Dzięki zoptymalizowanej budowie i nowoczesnej mieszance zapewnia wysoki komfort wewnątrz kabiny pojazdu. Średni poziom hałasu 68dB gwarantuje niczym nie zakłócone doznania z podróży zarówno dla kierowcy, jak i wszystkich pasażerów.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony