Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Dębica Navigator 2

Dębica Navigator 2 - test opony

Opony całoroczne Testy opon całorocznych | Kalkulator opon

Dębica Navigator 2 to model opony całoroczny, należący do klasy budżetowej. Dzięki dopracowanej formule pozwala na bezpieczne podróżowanie zarówno latem, jak i zimą. Dostępny w atrakcyjnej cenie - cieszy się sporą popularnością wśród wielu kierowców. Do jego najważniejszych osiągów należą:

  • wysoka elastyczność w zmiennych temperaturach,
  • odporność na ścieranie, pozwalająca na długą eksploatację,
  • skuteczne odprowadzanie wody i błota pośniegowego spod czoła bieżnika.

Opony Dębica Navigator 2

Opony Dębica Navigator 2 są przeznaczone do samochodów osobowych, poruszających się na kołach w rozmiarach od 13 do 16 cali, szczególnie po mieście i w dobrze utrzymanych terenach niezabudowanych. Model ten jest następcą wersji Navigator, która zyskała spore uznanie wśród polskich kierowców. To doskonała propozycja dla osób poszukujących niedrogich opon na cały rok, które unikają konieczności wizyt w warsztacie wulkanizacyjnym i kłopotliwego przechowywania dwóch kompletów ogumienia.

Dotychczas nie przeprowadzono żadnych testów z użyciem tego modelu. Opinie o Dębica Navigator 2 chwalą w szczególności jej zachowanie w warunkach zimowych. Dopracowany bieżnik i mieszanka zapewniają odpowiednią przyczepność i elastyczność na śniegu i mrozie, zapobiegając niekontrolowanym poślizgom. Opony te skutecznie odprowadzają wodę, są ciche i odporne na uszkodzenia w trakcie jazdy. Użytkownicy tej wersji są zadowoleni z dobrego stosunku jakości do ceny oraz zrównoważonych parametrów, które wpływają na komfort i bezpieczeństwo podróżowania.

Opony Dębica Navigator 2 będą dobrym wyborem dla kierowców:

  • poszukujących niedrogich opon wielosezonowych, dostosowanych do polskich warunków pogodowych,
  • zwracających dużą uwagę na doskonałe osiągi na śniegu i lodzie,
  • chcących kupić ogumienie gwarantujące możliwość wydłużonej eksploatacji.

Bieżnik Dębica Navigator 2


W modelu Dębica Navigator 2 producent zastosował asymetryczny bieżnik, który zapewnia zrównoważone parametry w każdej porze roku. Jego ukośne rowki skutecznie odprowadzają wodę, minimalizując ryzyko aquaplaningu. Optymalny kształt lamelek zwiększa trakcję na mokrej i ośnieżonej nawierzchni, skracając drogę hamowania. Klockowa konstrukcja, stosowana w oponach o najwyższych osiągach, gwarantuje lepszą trakcję i precyzyjną reakcję samochodu na ruchy kierownicą. Mieszanka gumowa z dodatkiem polimerów zachowuje elastyczność w skrajnych temperaturach oraz odpowiada za niski poziom hałasu, wpływający na ogólny komfort podróżowania.

Bieżnik Dębica Navigator 2

Opinie o oponieDębica Navigator 2


Etykieta Dębica Navigator 2 dla rozmiaru 205/55 R16 91 H

E
B
69 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Charakteryzuje się doskonałymi parametrami na mokrej nawierzchni. Skrócona droga hamowania i wyśmienita przyczepność zostały docenione przez organy kontrolne. Produkt uzyskał świetną notę B, która plasuje go w ścisłej światowej czołówce.
  • Efektywność paliwowa - Model Dębica Navigator 2 uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria E oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 69dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony