Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Dębica Passio

Dębica Passio - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Dębica Passio to letni model, należący do klasy ekonomicznej. Wyprodukowany przez największy polski koncern, znany z takich wersji jak Presto czy Frigo, łączy w sobie optymalne osiągi i atrakcyjną cenę zakupu. Spełni oczekiwania rozważnych, mniej wymagających kierowców, wykazując się:

  • skutecznym odprowadzaniem wody, zmniejszającym ryzyko aquaplaningu,
  • dobrą przyczepnością i elastycznością przez cały letni sezon,
  • optymalną stabilnością przy dużych prędkościach oraz w trakcie pokonywania zakrętów.

Opony Dębica Passio

Opony Dębica Passio to produkt dedykowany dla roztropnych użytkowników, podróżujących w miejskich, kompaktowych samochodach wyposażonych w felgi o rozmiarze od 12 do 15 cali.  Jest on poprzednikiem niezwykle znanego i cenionego modelu Dębica Passio 2, cieszącym się nie mniejszą popularnością wśród polskich kierowców. Przy rozważnym stylu jazdy pozwoli on na komfortowe i bezpieczne przemieszczanie się zarówno po mieście, jak i na trasie.

Chociaż test opon Dębica Passio nie został dotychczas przeprowadzony przez żadne stowarzyszenie motoryzacyjne, wiele o jego osiągach możemy dowiedzieć się z recenzji użytkowników. Opinie o Dębica Passio określają ją jako przeciętną oponę, której niewielkie mankamenty są rekompensowane przez wyjątkowo niską cenę zakupu. Wersja Passio wymaga nieco rozsądku w trakcie podróżowania przy mokrej aurze, jednak przy spokojnym stylu prowadzenia – spełni wymagania wielu kierowców. Jej bieżnik zużywa się powoli i równomiernie oraz zapewnia dobrą jakość wykonania, pozwalając na eksploatację przez kilka sezonów. Opony są także dość ciche, zapewniając dobry komfort podróżowania.

Opony Dębica Passio będą odpowiednim rozwiązaniem dla:

  • rozważnych kierowców niewielkich samochodów, zainteresowanych zakupem niedrogiego ogumienia na lato,
  • osób poszukujących modelu o zrównoważonych osiągach przy zmiennej pogodzie,
  • użytkowników, którzy chcą korzystać z jednego kompletu przez kilka letnich sezonów.

Bieżnik Dębica Passio


W wersji Passio producent zastosował tradycyjny, symetryczny bieżnik, który zapewnia harmonijne parametry na suchej i mokrej nawierzchni. Obszerne rowki poprzeczne i obwodowe sprawnie odprowadzają wodę spod czoła opony. Cztery żebra i dopracowana strefa barkowa polepszają stabilność pojazdu, gwarantując optymalną przyczepność i elastyczność przy każdej pogodzie. Zrównoważony nacisk na podłoże sprawia, że bieżnik zużywa się powoli i równomiernie, pozwalając na wydłużoną eksploatację i nie tracąc swoich właściwości przez cały okres użytkowania.

Bieżnik Dębica Passio

Opinie o oponieDębica Passio


Etykieta Dębica Passio dla rozmiaru 135/80 R12 73 T

E
C
69 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę E.
  • Efektywność paliwowa - Model Dębica Passio uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 69dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony