Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Dębica Presto HP

Dębica Presto HP - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Dębica Presto HP to budżetowy model letni, przeznaczony do małych i średnich samochodów osobowych, poruszających się w mieście i na trasach. Jest ona nowocześniejszą wersją popularnej opony Dębica Presto, z dodatkiem sportowego charakteru. Opony tego producenta cieszą się dużym uznaniem wśród polskich kierowców. Główne zalety Dębicy Presto HP to:

  • możliwość długotrwałej, bezproblemowej eksploatacji,
  • zwiększone bezpieczeństwo na mokrych nawierzchniach,
  • atrakcyjna cena za zaawansowaną technologicznie oponę.

Opony Dębica Presto HP

Ten model nadaje się dla kierowców, którzy lubią zarówno umiarkowany styl jazdy, jak i możliwość sprawdzenia maksymalnych osiągów swojego samochodu. Dodatek HP w nazwie wskazuje na sportowe przeznaczenie ogumienia. W 2017 roku Dębica Presto HP była poddana testom Mid Range Tyre Test, sprawdzających rozmiar 205/55 R16. Biorąc pod uwagę prowadzenie i hamowanie na suchej i mokrej nawierzchni oraz komfort i poziom hałasu podczas jazdy, opona ta uzyskała 3 miejsce spośród 10 testowanych modeli za swoje osiągi. W 2018 roku wzięła także udział w sprawdzianie opon letnich Autobild rozmiaru 195/65 R15, zajmując 25 pozycję.

Opinie o Dębica Presto HP wskazują, że większość użytkowników uważa ją za rewelacyjny zakup. Opony doskonale radzą sobie z wszystkimi rodzajami nawierzchni, wytłumiając nierówności i wykazując odporność na uszkodzenia. Są bardzo ciche i miękkie, zapewniając stosowny komfort prowadzenia samochodu. Gwarantują bardzo dobrą przyczepność na suchych i mokrych drogach, nawet podczas agresywnej jazdy i pokonywania ostrzejszych zakrętów. Są dostępne w rozmiarach od 14 do 16 cali.

Opony Dębica Presto HP to doskonały wybór dla kierowców, którzy:

  • szukają wyjątkowo cichego i trwałego ogumienia,
  • chcą zachować dobrą stabilność i przyczepność nawet przy dużych prędkościach,
  • są zainteresowani modelem o dużych osiągach, dostępnym w atrakcyjnej cenie.

Bieżnik Dębica Presto HP


Bieżnik modelu Dębica Presto HP występuje w trzech różnych wersjach, a wszystko zależne jest od rozmiaru opony. Kształt bieżnika zawsze jest jednak kierunkowy, a zastosowanie szerokich rowków obwodowych pozwala na skuteczne odprowadzanie wody zapobiegające zjawisku aquaplaningu i stabilną jazdę nawet przy dużych prędkościach. Sztywne żebro centralne i stabilne boczne bloki mają istotny wpływ na sterowność i skrócenie drogi hamowania. Odpowiednia ilość nacięć zapewnia bezpieczeństwo w każdych warunkach. Nowoczesna mieszanka z dodatkiem krzemionki jest trwała, cicha oraz sprzyja oszczędności paliwa.

Bieżnik Dębica Presto HP

Opinie o oponieDębica Presto HP


Etykieta Dębica Presto HP dla rozmiaru

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony