Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Dębica Presto UHP

Dębica Presto UHP - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Dębica Presto UHP to letni model klasy ekonomicznej, stworzony przez polskiego producenta. Jest poprzednikiem wersji Dębica Presto UHP 2, cieszącej się dużym powodzeniem wśród wielu kierowców. Doskonale przystosowany do rodzimych warunków klimatycznych, oferuje rozsądne osiągi w atrakcyjnej cenie. Wśród jego najważniejszych zalet warto wymienić:

  •     odpowiedni poziom bezpieczeństwa na mokrej nawierzchni,
  •     wysoką trwałość, wydłużającą okres eksploatacji,
  •     optymalną przyczepność i stabilność – również przy bardziej sportowym stylu jazdy.

Opony Dębica Presto UHP

Opony Dębica Presto UHP – czyli ogumienie o bardzo wysokich osiągach – zostały stworzone dla kierowców preferujących dynamiczną i agresywną jazdę samochodem. Pasują do pojazdów o mocniejszym silniku, wyposażonych w felgi w rozmiarach od 16 do 18 cali. Model ten z powodzeniem sprawdzi się również u użytkowników o spokojniejszym, umiarkowanym stylu prowadzenia.

Testy opon Dębica Presto UHP dotychczas nie zostały przeprowadzone przez żadną organizację, specjalizującą się w rankingach różnych typów ogumienia. Niemniej pozytywne recenzje użytkowników wskazują, że jest model doskonale sprawdzający się w pojazdach zarówno o sportowym, jak i rodzinnych charakterze.

Opinie o Dębica Presto UHP podkreślają wyjątkową trwałość i przyczepność tego modelu w każdych warunkach. Opony dobrze zachowują się podczas pokonywania zakrętów, przy gwałtownych manewrach i dużej prędkości, dzięki czemu pozwalają na bezpieczne i komfortowe podróżowanie. Kierowcy chwalą je za atrakcyjny stosunek jakości wykonania i oferowanych osiągów do ceny. Według nich, Dębica Presto UHP w niczym nie ustępuje droższym oponom, dedykowanym do sportowego stylu jazdy.

Opony Dębica Presto UHP będą dobrym wyborem dla użytkowników:

  •     poszukujących ogumienia, które sprawdzi się przy umiarkowanych lub dynamicznym prowadzeniu pojazdu,
  •     chcących zakupić wszechstronny model w przystępnej cenie,
  •     zwracających dużą uwagę na wysoką trwałość bieżnika.

Bieżnik Dębica Presto UHP


W modelu Dębica Presto UHP producent zaprojektował asymetryczny bieżnik, który zapewnia wszechstronne osiągi na suchej i mokrej nawierzchni. Duża liczba nacięć i szerokie rowki skutecznie odprowadzają wodę, zapobiegając zjawisku aquaplaningu. Pięć żeber gwarantuje stabilność i pewność prowadzenia w zakrętach oraz przy dużej prędkości, a zoptymalizowany wzór odpowiada za wysoką przyczepność w trakcie bardziej dynamicznej jazdy. Dopracowana konstrukcja sprawia, że bieżnik jest odporny na ścieranie oraz zużywa się równomiernie, nie tracąc swoich właściwości wraz z upływem czasu.

Bieżnik Dębica Presto UHP

Opinie o oponieDębica Presto UHP


Etykieta Dębica Presto UHP dla rozmiaru 215/55 R16 93 W

E
C
69 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę E.
  • Efektywność paliwowa - Model Dębica Presto UHP uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 69dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony