Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Dunlop SP Sport 01

Dunlop SP Sport 01 - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Dunlop SP Sport 01 to asymetryczna opona letnia, która dzięki doskonałym osiągom i najwyższej jakości wykonania została zaklasyfikowana do segmentu premium. Stworzona przez markę należącą do amerykańskiego koncernu Goodyear, znaną z takich wersji ogumienia, jak Sport BlueResponse czy Winter Sport 5, zapewnia maksymalny poziom bezpieczeństwa w trakcie dynamicznej, agresywnej jazdy. Wśród najważniejszych zalet tego modelu warto wymienić:

  • skuteczne odprowadzanie wody, nawet w trakcie intensywnych opadów,
  • zminimalizowany hałas oraz doskonałą redukcja drgań,
  • wysoką stabilność i precyzję prowadzenia.

Opony Dunlop SP Sport 01

Ogumienie Dunlop SP Sport 01 to propozycja dla posiadaczy samochodów osobowych, wyposażonych w felgi o rozmiarach od 15 do 21 cali i silniki o większej mocy. Spełni ono potrzeby nawet najbardziej wymagających kierowców, preferujących sportowy styl prowadzenia. Jego osiągi zostały docenione zarówno przez ekspertów motoryzacyjnych, jak i kierowców, którzy wybrali ten model na sezon letni do swojego pojazdu.

Testy opon, w których wziął udział Dunlop SP Sport 01, miały miejsce w 2011 roku. Wtedy to magazyn Gute Fahrt skontrolował ogumienie w rozmiarze 185/60 R15. W wyniku przeprowadzonego sprawdzianu, wersji SP Sport 01 przyznano ocenę bardzo dobrą oraz pierwsze miejsce w rankingu.

Opinie o Dunlop Sport SP 01 podkreślają, że są to godne polecenia opony, które sprawdzą się nawet w trudniejszych warunkach pogodowych, zapewniając doskonałą stabilność i skróconą drogę hamowania. Pozwalają na bezpieczną jazdę przy dużych prędkościach oraz są przewidywalne w czasie gwałtowniejszych manewrów. Nie wykazują także nadmiernych objawów zużycia, umożliwiając wydłużoną eksploatację bez utraty wysokich osiągów.

Opony Dunlop Sport SP 01 będą dobrym wyborem dla kierowców:

  • poszukujących ogumienia o wysokich, harmonijnych osiągach,
  • zwracających dużą uwagę na komfort w czasie podróżowania,
  • chcących nabyć komplet opon, który sprawdzi się przy bardziej dynamicznej jeździe.

Bieżnik Dunlop SP Sport 01


W modelu Dunlop Sport SP 01 producent zaprojektował asymetryczny bieżnik z czterema strefami, odpowiadającymi za różnorodne osiągi. Doskonale wyprofilowane rowki i klocki efektywnie odprowadzają wodę, zmniejszając ryzyko poślizgów. Szerokie boczne strefy ograniczają hałas oraz tłumią nierówności, podnosząc komfort jazdy. System zabezpieczający felgę chroni ją przed uszkodzeniami mechanicznymi, a dopracowany wzór bieżnika sprawia, że zużywa się on powoli i równomiernie. Istotną cechą jest również zastosowanie zaawansowanej gumowej mieszanki, która ogranicza problem przegrzewania się opon, umożliwiając zachowanie najwyższych osiągów także w czasie sportowej jazdy na długich odcinkach trasy.

Bieżnik Dunlop SP Sport 01

Opinie o oponieDunlop SP Sport 01


Etykieta Dunlop SP Sport 01 dla rozmiaru 185/60 R15 84 H

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony