Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Falken EUROALL SEASON AS200

Falken EUROALL SEASON AS200 - test opony

Opony całoroczne Testy opon całorocznych | Kalkulator opon

Falken Euroall Season AS200 to opony wielosezonowe klasy średniej, przeznaczone do poruszania się po mieście i zadbanych zimą drogach. Są one dostępne w rozsądnej cenie, zapewniając parametry odpowiednie do rozważnego używania. Główne zalety tego modelu to:

  • bardzo dobre odprowadzanie wody spod czoła opony,
  • właściwe dopasowywanie do zmiennych warunków atmosferycznych,
  • wysoka wytrzymałość dzięki powolnemu, równomiernemu ścieraniu się gumy.

Opony Falken Euroall Season AS200

Są dedykowane do samochodów osobowych, poruszających się głównie po mieście i terenach z niewielkimi opadami śniegu. Wielosezonowość niweluje konieczność dwukrotnych wizyt w warsztacie wulkanizacyjnym w ciągu roku, pozwalając zaoszczędzić czas i pieniądze, a zarazem stanowiąc kompromis osiągów pomiędzy typowo letnimi i zimowymi wersjami ogumienia. Mimo zastosowanych rozwiązań, opony nie uzyskały zbyt wysokich wyników w sprawdzianach ekspertów motoryzacyjnych, ale cieszą się dość dużym uznaniem użytkowników.
Jedynie Auto Bild, sprawdzając w 2013 roku rozmiar 195/65 R15, nadał mu notę szczególnie polecanego. W 2014 roku ADAC, dla tego samego wymiaru, przyznał 1 miejsce, a zarazem ocenę tylko wystarczającą. W sprawdzianach roku 2016, przeprowadzanych przez Gute Fahrt i Auto Bild Allrad, oceniono opony jako dobre.

Opinie o Falken Euroall Season AS200 wskazują, że są to nie najgorsze opony całoroczne, pozwalające na bezpieczne, rozważne poruszanie się po dobrze utrzymanych drogach. Model, dostępny w rozmiarach od 13 do 18 cali, dobrze spisuje się na suchej i mokrej nawierzchni. Podczas deszczu, przy większych prędkościach, może generować zwiększony hałas i świsty. Zaletą jest bardzo dobre radzenie sobie z nierównościami na drodze.

Falken Euroall Season AS200 będą dobrym wyborem dla kierowców, którzy:

  • chcą uniknąć konieczności wymiany opon zimowych i letnich co pół roku,
  • szukają ogumienia do rozsądnej eksploatacji, głównie w terenach miejskich,
  • wymagają zrównoważonych osiągów w każdych warunkach atmosferycznych.

Bieżnik Falken EUROALL SEASON AS200


W oponach zastosowano asymetryczny, dwustrefowy bieżnik. Cztery odpowiednio szerokie, obwodowe rowki z poprzecznymi nacięciami, skutecznie usuwają wodę i śnieg, niwelując ryzyko poślizgu. Innowacyjna mieszanka, z precyzyjnie dobranym dodatkiem krzemionki i styrenu, dostosowuje się do zmiennych temperatur, zachowując stosowne właściwości przez cały rok – odpowiednią elastyczność i przyczepność zimą, oraz sztywność i zmniejszoną ścieralność latem. Optymalny rozkład nacisku gwarantuje wolne zużycie bieżnika, a zarazem cichą i ekonomiczną pracę ogumienia.

Bieżnik Falken EUROALL SEASON AS200

Opinie o oponieFalken EUROALL SEASON AS200


Janusz napisał(a):

Jeździłem cały rok na letnich ale te opony są dobry kompromisem żeby nie wymieniać opon co pół roku

Ocena: 5
Alex Strzelecki napisał(a):

Bardzo dobre opony, ładnie się prowadzi auto, na pewno kupię je jeszcze raz.

Ocena: 5
Mossakowski napisał(a):

Wcześniej jeżdziłem na Dębicach Nawigator bieżnik zużył się równomiernie po 50 tys,km - teraz chcialem sprawdzić jak sprawują się opony nieco droższe i zza oceanu - bieżnik jest nowoczesny, opona kierunkowa więc myślę,że jest nieco cichsza od polskiej,na mokrej jak i suchej nawierzchni zapewnia dobrą przyczepność, na śniegu też sprawuje się bardzo dobrze. Jestem zwolennikiem opon całorocznych i nie zamierzam już wydawać pieniędzy na dwa komplety kół - tak było do 2011 r.,ale odkąd się przekonałem na własnej skórze stwierdzam, że nie warto.

Ocena: 4
Wojtek napisał(a):

Przed zakupem długo zastanawiałem się czy warto kupić opony wielosezonowe. Teraz wiem, że był to dobry wybór. Opony użytkowane głownie w mieście. Polecam opony Falken!

Ocena: 5
Rajkonkret napisał(a):

Opony w sam raz jak na wielosezonowe.

Ocena: 5
Janina Kowalczyk napisał(a):

Rzeczywiście sprawdzają się we wszystkich sezonach!

Ocena: 6
Janusz napisał(a):

Jestem zadowolony,że kupiłem opony wielosezonowe nie wiem jak będzie latem ale od jesieni do maja spisywały się dobrze.Moim zdaniem nie ma co kupować opon letnich i zimowych.Opony falken są oponami dobrej jakości za rozsądną cenę.

Ocena: 5
Al Tweed napisał(a):

Ponieważ kupiłem te opony na przód mojego Citroena naprawdę nie mogę powiedzieć nic złego o nich, teraz wkraczamy w zimę i chłodniejsze temperatury, nadal nie mogę znaleźć nic do zarzucenia, dobra jakość za tę cenę.

Ocena: 5
Adam Mielniczuk napisał(a):

Świetne opony przy niskim nakładzie finansowym

Ocena: 5

Etykieta Falken EUROALL SEASON AS200 dla rozmiaru 205/55 R16 91 H

E
C
71 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę C.
  • Efektywność paliwowa - Model Falken EUROALL SEASON AS200 uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria E oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 71dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
2 Test opon całorocznych "Auto Bild" 2013 w rozmiarze 195/65 R15

Ocena klientów


5/6

Zobacz również opony