Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Falken Euroall Season AS210

Falken Euroall Season AS210 - test opony

Opony całoroczne Testy opon całorocznych | Kalkulator opon

Falken Euroall Season AS210 to opona całoroczna, wyprodukowana w firmie wchodzącej w skład japońskiego koncernu Sumitomo. Przynależy do klasy średniej, oferując zrównoważone osiągi przez cały rok. Dobrze sprawdzi się w szczególności w umiarkowanym klimacie oraz na dobrze utrzymanych nawierzchniach, gwarantując odpowiedni poziom bezpieczeństwa w trakcie podróży. Wśród jej najważniejszych zalet warto wymienić:

  • wysokie parametry na śniegu i lodzie,
  • niskie opory toczenia, wpływające na komfort i zmniejszenie spalania,
  • wydłużoną żywotność opony.

Opony Falken Euroall Season AS210

Opony Falken Euroall Season AS210 są przeznaczone do samochodów osobowych, wyposażonych w felgi od 13 do 19 cali. Oferują istotny komfort podróżowania oraz harmonijne parametry na suchej, mokrej i ośnieżonej drodze, dzięki czemu są chętnie wybierane przez wielu użytkowników, poszukujących ogumienia o dobrym stosunku jakości do ceny.

Test opon Falken Euroall Season AS210 miał miejsce w latach 2018 i 2019. W trakcie sprawdzianu Auto Bild modelu 195/65 R15 przyznano mu 6 miejsce spośród 12 testowanych wersji wielosezonowych. W 2019 roku Auto Bild skontrolował także rozmiar 235/55 R19, w którym Falken uplasował się na 6 miejscu rankingu.

Opinie o Falken Euroall Season AS210 jako ich główne zalety podają wyjątkowo cichą eksploatację oraz wysoką przyczepność w każdych warunkach. Model ten pozwala na stabilne i precyzyjne manewry oraz pokonywanie zakrętów z większą prędkością. Skutecznie tłumi napotkane nierówności, podnosząc wygodę przemieszczania się oraz sprawnie odprowadza wodę, minimalizując ryzyko aquaplaningu. Stanowi doskonały kompromis pomiędzy typowymi letnimi i zimowymi wersjami ogumienia.

Opony Falken Euroall Season AS210 są w szczególności polecane dla użytkowników:

  • chcących kupić model o zrównoważonych parametrach, dostępny w rozsądnej cenie,
  • poruszających się głównie po mieście i dobrze utrzymanych trasach,
  • zwracających uwagę na atrakcyjnywygląd ogumienia.

Bieżnik Falken Euroall Season AS210


W modelu Falken Euroall Season AS210 zastosowano kierunkowy bieżnik w kształcie jodełki. Jego szerokie rowki i kanaliki skutecznie odprowadzają nawet duże ilości wody. Dopracowana konstrukcja wpływa na zmniejszenie oporów toczenia, ograniczając spalanie paliwa i szum generowany w trakcie jazdy. Gumowa mieszanka z krzemionką i styrenem jest wyjątkowo trwała, zachowując elastyczność i wysoką przyczepność w każdych warunkach. Nie bez znaczenia jest także atrakcyjny wygląd bieżnika, który wpływa na ogólną prezencję samochodu.

Bieżnik Falken Euroall Season AS210

Opinie o oponieFalken Euroall Season AS210


Etykieta Falken Euroall Season AS210 dla rozmiaru 205/55 R16 91 H

C
B
69 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Charakteryzuje się doskonałymi parametrami na mokrej nawierzchni. Skrócona droga hamowania i wyśmienita przyczepność zostały docenione przez organy kontrolne. Produkt uzyskał świetną notę B, która plasuje go w ścisłej światowej czołówce.
  • Efektywność paliwowa - Model Falken Euroall Season AS210 uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 69dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony