Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Falken ZE914

Falken ZE914 - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Opony Falken ZE 914 to opony letnie klasy średniej, które cieszą się bardzo dobrą opinią wśród kierowców. Japońska marka, która zajmuje się produkcją tego modelu ogumienia, specjalizuje się w tworzeniu gum do jazdy sportowej, dzięki czemu użytkownik może mieć pewność, że zapewnią mu one doskonałą przyczepność i bezpieczeństwo na drodze nawet przy wysokich prędkościach i trudnych warunkach. Najważniejsze cechy opon Falken ZE 914 to:

  • mniejsze spalanie paliwa i emisji CO2,
  • dobra przyczepność na mokrej i suchej nawierzchni,
  • równomierne zużycie,
  • ochrona przed aquaplaningiem.

Opony Falken ZE 914

Opony Falken ZE 914 to doskonały wybór dla aut osobowych zaliczanych do klasy średniej i wyższej. Dodatek krzemionki w mieszance gumowej ogumienia gwarantuje mniejsze spalanie paliwa oraz lepszą przyczepność na mokrej jezdni. Środkowa część opon wyposażona jest w cztery rowki obwodowe, które dbają o stabilność i chronią przed aquaplaningiem. Z kolei odpowiednia szerokość gum zapewnia równie bezpieczną jazdę po suchych nawierzchniach, a także równomierne wyeksploatowanie bieżnika, które można kontrolować, dzięki wskaźnikom zużycia. Opony Falken ZE 914 cechują się również bardzo dobrymi parametrami pod względem poziomu hałasu i komfortu jazdy.

Testy opon Falken ZE914

Opony Falken ZE 914 osiągają bardzo dobre wyniki w testach ADAC, plasując się prawie w pierwszej dziesiątce wśród wszystkich modelów opon w 2015 roku. Jeszcze wyższe, ponieważ 7. miejsce zajęły podczas testów Autobild w tym samym roku. Co więcej, Falken ZE 914 w żadnym porównaniu nie objęły niższej pozycji niż 12., co oznacza, że stanowią doskonały wybór dla kierowców aut osobowych z tej półki cenowej w klasie średniej.

Opinie o Falken ZE914

Japońskie opony Falken ZE 914 cieszą się również dobrą opinią wśród kierowców. W większości ocen otrzymują wynik większy niż 5 na 6 gwiazdek. Użytkownicy chwalą ogumienie za komfort jazdy, a także doskonałą przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni. Ponadto, doceniany jest także ich wyjątkowo korzystny stosunek jakości do ceny.

Bieżnik Falken ZE914


Bieżniki opon Falken ZE 914 składają się z dwóch asymetrycznych części. Pierwsza, zewnętrzna odpowiedzialna jest za stabilność auta na zakrętach. Druga wewnętrzna, za odprowadzanie wody podczas jazdy po mokrej nawierzchni. Różnorodne kształty bloków oraz ich niejednorodne rozmieszczenie sprawiają, że gumy można dopasować idealnie do konkretnego typu auta, zapewniając maksymalną przyczepność. Główną zaletą takiej konstrukcji bieżnika jest doskonała trakcja na zakrętach, nawet przy wysokich prędkościach. Asymetria sprawia także, że ogumienie wolniej się zużywa, dzięki czemu użytkownik może dłużej cieszyć się swoim zakupem.

Bieżnik Falken ZE914

Opinie o oponieFalken ZE914


ed670 napisał(a):

zmieniłem z 18" 255x40 na 16"225x55 - zawieszenie z m-technik II na komfort - jest bardzo dobrze , zamierzam dokupić zimowe tej samej firmy

Ocena: 5
Sławomir napisał(a):

niezła cena w stosunku do jakości

Ocena: 4
Snake napisał(a):

Opony są rewelacyjne. Wcześniej użytkowałem Toyo PXT1R i uważam że Falkeny są o niebo lepsze szczególnie na mokrej nawierzchni gdzie Toyo były naprawdę niebezpieczne. Szukasz opony na suchą i mokrą nawierzchnię to polecam Falkena! Opony posiadam w rozmiarze 205/45 R17. Użytkuje je w Hondzie Civic type r o mocy 230 KM

Ocena: 3
Kierowca napisał(a):

Dobra opona za niezłe pieniądze

Ocena: 5
Matteo napisał(a):

Dobry stosunek jakości do ceny. Opona sprawuje się dobrze na wszystkich nawierzchniach, a nawet w ekstremalnych warunkach. Zamontowane na 106 Rallye 1.3 i wykorzystywane w 90% na drogach górskich

Ocena: 5
Piotr napisał(a):

Opony spisują się bardzo dobrze na suchej jak i mokrej nawierzchni.

Ocena: 5
miki7905 napisał(a):

Polecam, doskonały kompromis pomiędzy ceną a jakością!

Ocena: 5
Szyna napisał(a):

falken jak najbardziej na + !

Ocena: 5
Sam napisał(a):

Spodziewałem się cichszej jazdy na podstawie informacji na stronie

Ocena: 5
Waldemar Wójcik napisał(a):

Opony warte polecenia.

Ocena: 5

Etykieta Falken ZE914 dla rozmiaru 205/55 R16 91 V

C
A
68 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę C.
  • Efektywność paliwowa - Model Falken ZE914 stanowi doskonały wybór dla kierowców ceniących sobie zarówno ekonomiczną, jak i ekologiczną jazdę. Może poszczycić się bardzo wysoką kategorią A efektywności paliwowej. Zminimalizowane opory toczenia pozwalają na odczuwalną oszczędność przy spalaniu paliwa, a dodatkowo sprawiają, że samochód emituje mniej spalin do atmosfery.
  • Generowany hałas - Opona ma doskonałe właściwości akustyczne. Dzięki zoptymalizowanej budowie i nowoczesnej mieszance zapewnia wysoki komfort wewnątrz kabiny pojazdu. Średni poziom hałasu 68dB gwarantuje niczym nie zakłócone doznania z podróży zarówno dla kierowcy, jak i wszystkich pasażerów.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
11 Test opon letnich ADAC 2015 w rozmiarze 205/55 R16
12 Test opon letnich ACE 2013 w rozmiarze 195/65 R15

Ocena klientów


5/6

Zobacz również opony