Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Federal Formoza FD2

Federal Formoza FD2 - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Bieżnik Federal Formoza FD2


Bieżnik Federal Formoza FD2

Opinie o oponieFederal Formoza FD2


DBRS napisał(a):

Za takie pieniądze nie ma co wymagać. Założone jak na razie na tylną oś T5 i bus jest bardziej nadsterowny, ale za 13 ceny oryginalnych opon czasem warto machnąć kontrę. Szkoła jazdy 24/h ;) Wypowiem się tylko nad przyczepnością +3 na suchym 2 na mokrym. Wygląd 1... Brązowe opony? To z daleka śmierdzi kiepską mieszanką.. Ale dla użytkowników stawiających na trwałość i wytrzymałość bez zbędnych szaleństw polecam.

Ocena: 3
przemek napisał(a):

dobre i tanie

Ocena: 4
Loszka napisał(a):

Jedyne co mi naprawdę przeszkadza to hałas przy większych prędkościach. Są znacznie głośniejsze porównaniu do poprzednich opon (Yokohama). Jest to dość uciążliwe przy dłuższej trasie.

Ocena: 4

Etykieta Federal Formoza FD2 dla rozmiaru 215/40 R18 85 W

F
B
70 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Wykazuje bardzo przeciętne zachowanie na mokrej nawierzchni. Ogumienie, które uzyskało notę F nie jest polecane na klimaty, w których występują częste opady deszczu.
  • Efektywność paliwowa - Model Federal Formoza FD2 stanowi doskonały wybór dla kierowców ceniących sobie zarówno ekonomiczną, jak i ekologiczną jazdę. Może poszczycić się bardzo wysoką kategorią B efektywności paliwowej. Zminimalizowane opory toczenia pozwalają na odczuwalną oszczędność przy spalaniu paliwa, a dodatkowo sprawiają, że samochód emituje mniej spalin do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 70dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
17 Test opon letnich ADAC 2014 w rozmiarze 195/65 R15

Ocena klientów


4/6

Zobacz również opony