Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Federal Super Steel 657

Federal Super Steel 657 - test opony

Opony całoroczne Testy opon całorocznych | Kalkulator opon

Bieżnik Federal Super Steel 657


Bieżnik Federal Super Steel 657

Opinie o oponieFederal Super Steel 657


Waldemar napisał(a):

dobrze spisuje sie w warunkach miejskich, jestem z niej zadowolony

Ocena: 4
Patch napisał(a):

Uważam te opony są doskonałe. Ogółem dobry stosunek jakości do ceny, trwałe, dobra przyczepność, poziom hałasu w porządku.

Ocena: 6
kamych napisał(a):

Opona ma tylko dobra cenę.

Ocena: 3
Adam napisał(a):

POLECAM

Ocena: 6
Marcin Liput napisał(a):

Opony w super cenie i nadające sie na każde warunki. polecam

Ocena: 6
Michu napisał(a):

Opony zakupiłem z uwagi na niską cenę. Początkowo byłem sceptycznie nastawiony jednak z czasem przekonałem się do tych opon. dużo jeżdżę w trasie i w różnych warunkach opony spisywały się wręcz wzorowo.

Ocena: 4
MJ napisał(a):

Zalety: wyjątkowo ciche i trwałe (niska ścieralność - twarda mieszanka). Komfortowe, ale "płyną" w zakrętach. Dobrze trzymają tylko na suchym i w wysokich temperaturach, słabo na mokrym i w temperaturze poniżej 10 stopni. Opony tylko na lato! Na wiosnę i jesień tylko do ostrożnej jazdy, na zimę - tylko dla samobójców. Nie nadają się do jazdy w trudnym terenie.

Ocena: 3

Etykieta Federal Super Steel 657 dla rozmiaru 195/65 R15 91 H

F
C
70 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę C.
  • Efektywność paliwowa - Model Federal Super Steel 657 posiada bardzo niską kategorię F efektywności paliwowej. Opona nie powoduje obniżenia poziomu spalania ani emisji zanieczyszczeń. Produkty o niskiej kategorii często charakteryzują się nieco lepszą przyczepnością, ale są o wiele mniej ekonomiczne.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 70dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
10 Test opon całorocznych "Auto Bild" 2011 w rozmiarze 185/60 R15

Ocena klientów


5/6

Zobacz również opony