Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Firestone Destination HP

Firestone Destination HP - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Destination HP to nowa opona od marki Firestone, którą stworzono z myślą o miejskich crossoverach oraz małych i średnich SUV-ach.  Model został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić stabilność prowadzenia w każdych warunkach, kontrolę na mokrej nawierzchni oraz dłuższe przebiegi.

Właściciel marki Firestone – japoński koncern Bridgestone, który jest największym producentem opon i wyrobów gumowych na świecie podkreśla, że model Destination HP przeznaczony jest dla kierowców młodych duchem, którzy chcą korzystać z przyjemnej i komfortowej jazdy samochodem. Jest to najważniejsza grupa odbiorców, dla której opony wytwarza obecnie Firestone. Opony te pozwolą nam wykorzystać rosnące zainteresowanie Klientów miejskimi crossoverami oraz ich dążenie do prowadzenia sportowo-terenowego stylu życia – wyjaśnia José-Enrique Gonzalez, dyrektor marketingu Bridgestone Europe.

Firestone Destination HP cechuje się o 35% lepszymi przebiegami w stosunku do konkurencyjnych opon klasy premium. Wyższe przebiegi są przy tym osiągane bez utraty komfortu i spadku bezpieczeństwa jazdy. Sportowy wzór bieżnika gwarantuje maksymalną kontrolę oraz trakcję na zakrętach, a sztywne klocki barków zapewniają doskonałą przyczepność i szybką komunikację na linii kierownica-opona. W modelu zastosowano specjalną konstrukcję karkasu, która gwarantuje dużą odporność na zużycie i uszkodzenia mechaniczne, a także przyczynia się do utrzymania stabilności na każdym typie nawierzchni.

Wyniki Firestone Destination HP zostały nagrodzone oceną B w zakresie przyczepności zgodnie z europejskim systemem etykietowania opon. Model uzyskał także oceny od C do E (dla różnych rozmiarów) pod względem oszczędności paliwa, co przekłada się na doskonałą równowagę miedzy oporami toczenia a zużyciem. Opona otrzymała wysokie oceny dla wszystkich pięciu najlepiej sprzedających się rozmiarów modelu wprowadzonych w 2014 roku.

Nowa opona w ofercie Firestone odgrywa kluczową rolę w potwierdzeniu pozycji tej marki w Europie. Filozofia firmy zakłada, że każdy powinien móc korzystać z odkrywania swobody płynącej z jazdy. Firestone tę możliwość chce dostarczać kierowcom za pomocą swoich produktów. Przedsiębiorstwo oferuje szeroką gamę możliwości – od opon do zastosowań ogólnych, po modele turystyczne oraz ogumienie wykonane w technologii Run Flat. Odświeżoną tożsamość marka pokaże na swojej nowej stronie internetowej, która będzie dostępna w sieci już latem tego roku.

Od wielu lat Firestone rozszerza swoją ofertę opon do samochodów osobowych. Produkty firmy cechują się niezawodnością, bezpieczeństwem i dobrym stosunkiem jakości do ceny, dzięki czemu cenione są przez kierowców na całym świecie.

Bieżnik Firestone Destination HP


Bieżnik Firestone Destination HP

Opinie o oponieFirestone Destination HP


krzysztof budak napisał(a):

cena super jak i opona, polecam wszystkim. Mam porównanie gdyż mam 4 samochody (w każdym samochodzie inne - nowe auta).

Ocena: 6
Jan napisał(a):

Opony po założeniu przez ok. 2 tyś. km były głośniejsze, szumiały. Obecnie zachowują się zgodnie z oczekiwaniami.

Ocena: 5
Iwona Sekunda napisał(a):

Jestem bardzo zadowolona z opon. Gorąco polecam. Dziękuję doradcy za pomoc i polecenie przy wyborze opon w tej klasie.

Ocena: 5
Hima napisał(a):

Jestem bardzo zadowolony z zakupu do chwili obecnej po około 6 miesięcach jeżdżenia. Dzięki

Ocena: 5
krzysztof budak napisał(a):

super, super, super

Ocena: 6
Eryk Czarnota napisał(a):

Opony sprawdzają się pod każdym możliwym względem. Spodziewałem się, że będą głośniejsze, ale zostałem mile zaskoczony cichą pracą opon. Bardzo dobrze trzymają się nawierzchni, czy to mokrej czy suchej, również w terenie samochód utrzymuje przyczepność. Przetestowane zostały i przy większych prędkościach i mogę przyznać, że jazda to czysta przyjemność. Na przejechane 4 tys. km bieżnik właściwie się nie zmienił, do tego bardzo ładnie się prezentują. Opony Firestone są naprawdę warte swojej ceny, z czystym sumieniem polecam ;)

Ocena: 6

Etykieta Firestone Destination HP dla rozmiaru 215/55 R18 99V

E
B
71 dB dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę E.
  • Efektywność paliwowa - Model Firestone Destination HP stanowi doskonały wybór dla kierowców ceniących sobie zarówno ekonomiczną, jak i ekologiczną jazdę. Może poszczycić się bardzo wysoką kategorią B efektywności paliwowej. Zminimalizowane opory toczenia pozwalają na odczuwalną oszczędność przy spalaniu paliwa, a dodatkowo sprawiają, że samochód emituje mniej spalin do atmosfery.
  • Generowany hałas

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)

Ocena klientów


6/6

Zobacz również opony